W końcu jest! Najpierw rząd ogłosił możliwość zapełnienia kibicami obiektów sportowych w 25% pojemności stadionu. Będzie to możliwe już od 15 maja. Jest to niewątpliwie bardzo dobra informacja dla kibiców spragnionych oglądania na żywo meczów najlepszej ligi żużlowej świata.

Później WTS na swojej stornie internetowej ogłosił, iż od poniedziałku 10.05.br od godziny 14:00 rusza sprzedaż biletów dla kibiców, nie posiadających karnetów. Wcześniej bilety mogli nabyć najwierniejsi z sezonu 2020. Przed rozpoczęciem rozgrywek ogłoszono, iż karnety na mecze Sparty w bieżącym sezonie zakupiło około 3.000 osób. Zakładając maksymalną pojemność Stadionu Olimpijskiego na 14.000 osób, biletów w puli przeznaczonej dla kibiców pozostało niewiele. (uwzględniając 25% wypełnienie stadionu).

Bilety można zakupić wyłącznie przez stronę bilety.wts.pl Ważne informacje! Z uwagi na reżim sanitarny prosimy Państwa o utrzymywanie dystansu społecznego od osób niezamieszkujących z Państwem (wymagany dystans to zostawienie trzech wolnych krzesełek od postronnych osób). W związku z tym na najbliższym meczu NIE obowiązuje numeracja miejsc na stadionie. – mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie wrocławskich żużlowców.

O godz. 14, w miniony poniedziałek, w końcu ruszyła sprzedaż biletów! Kibice chcący oglądać mecz żużlowców Sparty z liderem rozgrywek Stalą Gorzów zasiedli przed komputerami mając nadzieję, na zakup biletów na to spotkanie.
I cóż się wydarzyło. Otóż nic nowego w takich sytuacjach. System znów okazał się niewydolny i serwer na którym jest strona wts (na której można zakupić bilety) nie działał.

Zadziwiające jest to, iż klub od lat walczący o najwyższe trofea w lidze, nie może uporać się z „problemem sprzedaży biletów” dla kibiców – jednych z ważnych sponsorów klubu. Serwery nie są w stanie obsłużyć sprzedaży biletów dla kibiców, gdy jest większe zainteresowanie fanów meczem na Stadionie Olimpijskim. I to się nie zmienia, niestety od lat… Dlaczego klub nie szanuje swoich kibiców, ich straconego czasu na, wydawałoby się, bardzo prostej czynności – jaką jest zakup biletu w internecie. Dodajmy czynności, która nie powinna zajmować więcej czasu niż 5-10 minut?

Wielu kibiców kolejny raz jest zawiedzionych.

Oto kilka wypowiedzi fanów w mediach społecznościowych, wpisywanych „na gorąco” a dotyczących prób zakupu biletów na mecz 16.05.br Sparta – Stal:

„Myślę że nikomu nie udało się kupić biletów, ja odświeżyłem 2 minuty przed 14 i już mi się strona nie pojawiła 🤦‍♂️

„Nie da się wejść nie ma szans serwery tradycyjnie padły 😂😂

„O 14 już zdechło.”

„Chyba wszyscy mamy Service Unavailable”

„Szlag by trafił, no chciałem jechać, ale chyba nie da rady”

„Miałem już potwierdzanie danych i stronę znowu całkowicie wywaliło”

„Cud udało się kupić 💪

„Walkę” kibiców Sparty o zakup biletów na mecz pozostawiamy bez komentarza.