Arkadiusz Knapp jest mechanikiem a prywatnie bratem Michała Knapp, bratankiem nieodżałowanego, Świętej Pamięci Grzegorza Knapp. Michał Knapp reprezentował będzie nasz kraj podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice-speedwayu, które odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim, dnia 5 grudnia bieżącego roku.

Zapraszam do lektury wywiadu z tym pasjonatem tej odmiany speedwaya. Oto część pierwsza wywiadu z Arkadiuszem Knapp, niebawem ukaże się część druga.

Paweł Wittchen: Jak przebiegają przygotowania do zawodów?
Arkadiusz Knapp: Mimo wydłużonego terminu, przebiegają mozolnie, ponieważ wstrzymano środki finansowe, które mieliśmy otrzymać na przygotowanie motocykli.

PW: Zawody z powodu pandemii odbędą się prawdopodobnie bez udziału publiczności. Czy jest planowana jakaś transmisja telewizyjna?
A.K: Na to pytanie odpowiedzieć mogą organizatorzy. Co nie zmienia faktu, że liczymy na wsparcie „naszych”

P.W: Czy start Michała wsparli finansowo jacyś sponsorzy?
A.K: Wsparli nas do tej pory nasi lokalni przedsiębiorcy, za co dziękujemy firmom: WIS Dzik sp.j, autawitkowski.otomoto.pl, X-moto.eu, REN-MAR Marcin Kowalski oraz klubowi Żuraw Gdańsk.

PW: Czy planowane są jakieś treningi na północy Europy przed zawodami?
AK: Niestety nie. Pierwszym treningiem będzie oficjalny trening przed zawodami.

PW: Czy Pana zdaniem polski ice-speedway ma szanse rozwoju?
AK: Na tą chwilę Michał jest jedynym zawodnikiem w Polsce. Myślę ze ma potencjał i wyraża ogromne chęci, ale ice-speedway jest drogim sportem, dlatego potrzebna jest pomoc od związku motorowego oraz sponsorów żeby dalej się rozwijać.