21.10 na torze w Berwick odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii zawodników do lat 21.

Daniel Bewley 21 – letni zawodnik Sparty Wrocław, na zakończenie wieku juniora został indywidualnym mistrzem Wielkiej Brytanii wśród młodzieżowców. Wcześniej w 2018 r na torze w Ipswich został indywidualnym mistrzem wśród zawodników do lat 19. Są to jedyne medale Bewleya w imprezach mistrzowskich na Wyspach dla zawodników młodzieżowych.

Pogoda i tor w Berwick były iście brytyjskie. O tym, że dysponując dobrym sprzętem i w trudnych warunkach, na bardzo przyczepnym torze, Dan Bewley potrafi jeździć mogliśmy się przekonać podczas zawodów w Zielonej Górze w fazie play-off ekstraligi żużlowej. Rudowłosy Brytyjczyk potrafi trzymać gaz i zapanować nad swoim motocyklem.

Wczorajszego wieczora, w większości swoich biegów Daniel Bewley odjeżdżał swoim rywalom i z bardzo dużą przewagą dojeżdżał do mety jako pierwszy. Mimo trudnych warunków angielscy młodzieżowcy trzymali gaz i atakowali swoich rywali zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej części toru. Niektóre z takich szarż kończyły się, na szczęście, niegroźnymi upadkami.

Po trzech kolejkach startów czterech zawodników Bewley, Leon Flint, Anders Rowe, oraz Drew Kemp mieli na swoim koncie komplet punktów. Wspomniana czwórka spotkała się na starcie biegu 16 kończącego czwartą serię startów. Po starcie do tego biegu prowadził Flint. Jadący na drugiej pozycji Kemp zaatakował prowadzącego zawodnika gospodarzy. Niestety nie opanował motocykla, zaliczył upadek i został wykluczony z powtórki. Tym samym szczęście uśmiechnęło się do Dana Bewleya. W powtórce zawodnik Sparty Wrocław ponownie przegrał start z zawodnikiem klubu z Berwick. Dysponujący szybkim motocyklem Bewley na drugim okrążeniu poradził sobie z prowadzącym Flintem i przyjechał na metę jako pierwszy.

Jak się okazało bieg 16 był kluczowym biegiem dla podziału medali w tych zawodach. Uczestnicy tego biegu do końca mistrzostw wygrywali swoje wyścigi. Z uwagi na bardzo późną porę organizatorzy zdecydowali się zakończyć zawody po rozegraniu XX biegów – bez odjeżdżania półfinału i finału.

Tym samym Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii został z kompletem punktów Daniel Bewley.