Po trzech meczach PGE Ekstraligi zawodnicy Betard Sparty już nie znajdują się w ścisłej czołówce najskuteczniejszych zawodników. Po jednym z najsłabszych meczów Maciej Janowski stracił pozycję lidera w klasyfikacji zawodników pod względem średniej biegopunktowej.

Magic w meczu przeciwko Unii Leszno w sześciu startach zdobył jedynie 7 punktów plus bonus. Ostatni raz kapitan Sparty nie przywiózł zwycięstwa biegowego także w meczu przeciwko unii Leszno w sezonie 2019. W piątkowym meczu w biegu ósmym wyraźnie holował do mety Bartłomieja Kowalskiego

Janowski z pierwszego miejsca spadł aź na ósme w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi. Mimo zdobytych 10 punktów (ale w 6 biegach) z pierwszej dziesiątki tej klasyfikacji wypadł Tai Woffinden. Ostatnie dwa mecze – zarówno ten w Grudziądzu, jak i przeciwko Unii Leszno nie były zbyt udanymi w wykonaniu Brytyjczyka. Tai po 3 rundach ma średnią równą 2 punkty i znalazł się na 12 miejscu wśród najlepszych jeźdźców ekstraligi

Zwyżkuje za to forma Daniela Bewleya. Przed pojedynkiem z Unią Leszno Dan miał średnią 1,750 i zajmował 27 miejsce w klasyfikacji zawodników uwzględniających średnią biegową.

Młodszy z Brytyjczyków był najlepszym zawodnikiem wrocławskim w piątkowym meczu. W sześciu biegach zgromadził 10 punktów i dwa bonusy.

Cieszyć może także postawa Bartłomieja Kowalskiego. Jego średnia wzrosła o 0,334 pkt/bieg i młodzieżowiec Sparty z 37 pozycji wskoczył do pierwszej „trzydziestki” żużlowców ekstraligi. Obecnie średnia 1,667 pkt/bieg daje mu 26 miejsce.

Gleb Czugunow obecnie zajmuje 37 pozycję wśród zawodników PGE Ekstraligi. Mimo, iż jego średnia biegowa wzrosła, do 1,389 pkt/bieg to w aktualnej klasyfikacji żużlowców jest o dwa oczka niżej niż po dwóch pierwszych rundach.

Michał Curzytek jest jedynym zawodnikiem Sparty, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze biegu. Ze średnią poniżej 1 punktu na bieg jest obecnie na 47 miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi. W ostatnim meczu zdobył tylko dwa oczka, jednak należy pamiętać, iż w drugim biegu wieczora miał paskudny upadek sprokurowany przez Huberta Jabłońskiego z Leszna.

Maciej Janowski w 18 biegach zdobył najwięcej punktów – bo 39. Drugi pod tym względem jest Tai Woffinden.

Najwięcej bonusów ma na swoim koncie Daniel Bewley – jak dotąd 4. Pojawiło się też pierwsze wykluczenie. Literki „dorobił się” Tajski po upadku w wyścigu dziewiątym piątkowego meczu. Literka także pojawiła się u Macieja Janowskiego. W biegu 11 zanotował defekt na czwartym miejscu.

Na 45 biegów, zawodnicy Betard Sparty Wrocław wygrali 28 wyścigów, co daje ponad 62% skuteczności. Bez punktu Spartanie dojeżdżali do mety w 19 biegach.

Bez bonusów Wrocławianie zdobyli 144 punkty w trzech meczach, co daje im przeciętnie 48 punktów na mecz. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, iż w pierwszym meczu wrocławscy zawodnicy zdobyli 59 punktów w meczu.

W trzech pierwszych spotkaniach przeciwnicy Spartan zdobyli 126 puntów, co daje przeciętnie na mecz 42 oczka. Jednak to Wrocławianie przegrali dotąd dwa spotkania.