W drugim piątkowym meczu 11. Rundy PGE Ekstraligi wrocławska Betard Sparta podejmuje ekipę z Częstochowy. Goście do Wrocławia na ten mecz przyjadą bez Fredrika Lindgrena, który od ubiegłej niedzieli odpoczywa od żużla i jak twierdzi dochodzi do zdrowia.

Bez najlepszego szwedzkiego żużlowca Włókniarz w niedzielnym meczu poradził sobie bardzo dobrze ze Stalą Gorzów. We Wrocławiu goście również będą mogli za Lindgrena stosować zastępstwo zawodnika.

W pierwszym meczu rozegranym 1 maja br w Częstochowie gospodarze pokonali Spartan 52-38. Wrocławianom będzie piekielnie trudno wywalczyć punkt bonusowy w piątkowym meczu. Kluczem do zwycięstwa w meczu będzie „zneutralizowanie” młodzieżowców gości. W ostatniej potyczce zarówno Jakub Miśkowiak jak i Mateusz Świdnicki dostarczyli swojej drużynie 22 punkty i 3 bonusy w 11 biegach. Świdnicki zdobył 7 pkt + 3 bonusy (5 startów), a Miśkowiak 15 pkt (6 biegów).

Spartanie w ostatniej kolejce DMP pokonali na wyjeździe beniaminka z Ostrowa. Bardzo dobrze punktowali wszyscy wrocławscy seniorzy. W piątek na pewno Włókniarz ostro zweryfikuje formę gospodarzy.

Miejmy nadzieję, że na swoim torze obudzi się Michał Curzytek, który ostatnio jest pewnym punktem  młodzieżowej drużyny Sparty.

Zarówno Dariusz Śledź jak i Lech Kędziora zgłosili do spotkania we Wrocławiu swoje „żelazne” składy. Goście zamienili numerami Bartosza Smektałę i Jonasa Jeppesena.

W ekipie wrocławskiej z numerem 10 widnieje Mateusz Panicz. Po zatwierdzeniu przez PZM do składu Spartan Lukasa Baumanna trener Dariusz Śledź ma większe pole manewru. W miejsce Panicza może „wskoczyć” zarówno Niemiec jak i Daniel Bewley. Podobnie sytuacja ma się z numerem 16. Jeśli Brytyjczyk wystąpi z numerem 10, to Baumann może być w składzie z numerem 16.

Cieszy, że w klubie widzą, iż Lukas Baumann prezentuje bardzo dobrą formę w rozgrywkach U-24 Ekstraligi.

Wrocławianie do tej pory na własnym torze wygrali trzy mecze, jedno spotkanie zremisowali (z Motorem Lublin) i jedno przegrali (z unią Leszno). Przeciętnie Spartanie zdobywają na własnym torze 49,6 punktu na mecz.

Z kolei Włókniarz wygrał do tej pory tyko jedno spotkanie na wyjeździe. Był to przerwany mecz w Ostrowie. Pozostałe cztery spotkania na obcych torach Częstochowianie przegrali. Na wyjeździe uzyskują przeciętnie 43,4 punktu.

Na pewno w piątkowym spotkaniu czekają nas ogromne emocje. Oby wynik tego meczu był korzystny dla Wrocławian, którzy walczą o zakwalifikowanie się do fazy play-off.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
9. Gleb Czugunow (1,549 pkt/bieg)
10. Mateusz Panicz (0,000)
11. Tai Woffinden (1,797)
12. z/z
13. Maciej Janowski (2,302)
14. Michał Curzytek (0,519)
15. Bartłomiej Kowalski (1,486)

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen (2,392 pkt/bieg)
2. Jonas Jeppesen (1,370)
3. Fredrik Lindgren (z/z) (1,881)
4. Bartosz Smektała (1,612)
5. Kacper Woryna (1,792)
6. Jakub Miśkowiak (1,611)
7. Mateusz Świdnicki (1,571)

Początek meczu: piątek, 1 lipca, godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1.

Rozkład 13 biegów tego spotkania:

BiegA/BB/AC/DD/C
1.L. MadsenG. CZUGUNOWF. Lindgren (zz)T. WOFFINDEN
2.B. KOWALSKIJ. MiśkowiakM. CURZYTEKM. Świdnicki
3.K. WorynaZ/ZJ. JeppesenM. JANNOWSKI
4.M. CURZYTEKB. SmektałaM. PANICZJ. Miśkowiak
5.T. WOFFINDENF. Lindgren (zz)Z/ZB. Smektała
6.M. JANOWSKIJ. JeppesenB. KOWALSKIL. Madsen
7.M. ŚwidnickiM. PANICZK. WorynaG. CZUGUNOW
8.F. Lindgren (zz)M. JANOWSKIB. SmektałaM. CURZYTEK
9.G. CZUGUNOWL. MadsenM. PANICZJ. Jeppesen
10.J. MiśkowiakT. WOFFINDENK. WorynaZ/Z
11.Z/ZB. SmektałaG. CZUGUNOWL. Madsen
12.J. JeppesenB. KOWALSKIM. ŚwidnickiT. WOFFINDEN
13.M. PANICZK. WorynaM. JANOWSKIF. Lindgren (zz)