Zgodnie z zapowiedzią zawodnicy Betard Sparty Wrocław w komplecie udali się na obóz przygotowawczy do Hiszpanii. W kadrze Wrocławian znaleźli się Maciej Janowski, Tai Woffinden, Dan Bewley, Artem Łąguta, Piotr Pawlicki, Bartłomiej Kowalski oraz Mateusz Panicz. Na wyjeździe nie mogło zabraknąć sztabu szkoleniowego. Z zawodnikami na półwyspie iberyjskim jest także prezes wrocławskiego klubu Andrzej Rusko. Spartanie zameldowali się w miejscowości Calpe nad Morzem Śródziemnym w prowincji Alicante. Okolice słyną z doskonałych tras rowerowych o różnym stopniu trudności.

Na pewno zawodnicy Sparty nie będą mogli narzekać na nudę i zjeżdżą spory kawałek prowincji Alicante. Przed wyprawą każdy z żużlowców ze stolicy Dolnego Śląska przygotowywał się do nowego sezonu we własnym zakresie. Jedni – jak choćby Brytyjczycy Tai Woffinden, czy Dniael Bewley występowali w zawodach, Artem Łaguta dużo jeździł na motocrossie, a jeszcze inni – jak choćby Maciej Janowski czy Piotr Pawlicki ostro pracowali nad kondycją i wytrzymałością.

Nareszcie jest okazja by wspólnie potrenować i zgrywać drużynę.

A tak o dotychczasowych przygotowaniach do nowego sezonu napisał Piotr Pawlicki:
Realizacja planu treningowego świetnie nam idzie, jesteśmy co prawda już bliżej sezonu niż dalej, dlatego też śmiało mogę powiedzieć ze czuje się świetnie i czekam już aż się wszystko zacznie.

Sparta melduje się z obozu w Hiszpanii:

Zdjęcie: media społecznościowe Artem Łaguta