Niemiec Bernd Diener ogłosił zakończenie kariery! Wspaniały weteran, mający obecnie skończone 63 lata (!) po raz ostatni wystąpił w zawodach w roku ubiegłym na torze w Pardubicach. Niestety podczas zawodów Challenge IMŚ long track zanotował groźny upadek i doznał kontuzji.

Diener to prawdziwy fenomen, zawodnik do około 60 roku życia reprezentował wyskoki międzynarodowy poziom. W Pardubicach walczył o awans do tegorocznego cyklu IMŚ. Kariera Niemca jest bardzo bogata w sukcesy a największe z nich to srebrny (w roku 1996) oraz brązowy (w sezonie 2004) medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Świata (2008, 2012) oraz złoty (1999), srebrny (1995) oraz brązowy (2004) medal Mistrzostw Europy w wyścigach na trawie.

Oto co przekazał nam na temat zawodnika w roku ubiegłym Polak startujący na długom torze – Marcin Sekula: : „Bernd faktycznie jest fenomenalny, w tym wieku się ścigać na długim torze – wielki szacunek dla niego. Osobiście go za bardzo nie znam ale mam nadzieję że będzie mi dane się z nim pościgać.”

Już jednak wiemy, iż Polak nie pościga się z Niemcem, którego kariera była bardzo długa i udana.