W piątek, w pierwszym meczu szóstej rundy PGE Ekstraligi do Ostrowa przyjeżdża Motor Lublin. Lider PGE Ekstraligi powinien w tym meczu wystąpić już w najsilniejszym składzie. W klubie przekazują informacje, iż gotowy do jazdy jest już Dominik Kubera. Dodatkowo Jacek Ziółkowski będzie mógł korzystać z usług kontuzjowanego podczas sobotniej SGP w Warszawie Mikkela Michelsena.

W zespole gospodarzy mamy sytuację odwrotna. Kontuzjowany we Wrocławiu Grzegorz Walasek w dalszym ciągu nie jest zdolny do jazdy. Wprawdzie widnieje w zestawieniu na ten mecz Ostrowian, ale zapewne za doświadczonego żużlowca będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Z numerem 12 jest w składzie Arged Malesy Mateusz Błażykowski. Ale przed spotkaniem można dokonać jeszcze dwóch zmian w wyjściowym zestawieniu. Gospodarze w odwodzie mają Filipa Hjelmlanda, czy Timi Soerensena.

Mimo całej sympatii dla beniaminka z Ostrowa inny wynik jak wygrana Motoru Lublin wydaje się niemożliwy. Choć to tylko sport, ale dotychczasowe wyniki i postawa w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski obu drużyn przemawia za zwycięstwem przyjezdnych.

Awizowane składy na mecz w Ostrowie 20 maja br.:

Arged Malesa Ostrów:
9. Oliver Berntzon
10. Tomasz Gapiński
11. Grzegorz Walasek
12. Mateusz Błażykowski
13. Chris Holder
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Fraser Bowes
3. Jarosław Hampel
4. Maksym Drabik
5. Z/Z
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak