Jak wiemy w bieżącym sezonie przeprowadzone zostaną, po raz kolejny już, Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków. Jak już informowaliśmy po raz pierwszy w historii tych rozgrywek wystartuje drużna SzarŻaków Wrocław. Do rywalizacji w 2023 roku zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska są w grupie A z Szawerem Leszno, ZKS Zielona Góra oraz Lwami Częstochowa.

CS Superliga Żaków sezon 2023:

Grupa A:Szawer Leszno;
ZKS Zielona Góra;
Lwy Częstochowa;
Szarża Wrocław

Grupa B:
TSŻ Toruń;
Orzeł Gniezno;
Mustang Żołędowo;
Omega Ostrów Wlkp.

Zgodnie z kalendarzem imprez w finale zaplanowanym na 30 września br. wystąpią po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup rywalizujących o tytuł DMP żaków.

Ze strony PFKS padła niedawno propozycja by dla ekip, które w swoich grupach zajmą 3 i 4 pozycje rozegrać – w tym samym terminie, czyli 30 września br. – finał pocieszenia.

Pomysł bardzo dobry. Uważamy, że na tym etapie najmłodsi powinni startować jak najwięcej. A jeśli jest to w ramach rywalizacji ze swoimi rówieśnikami to tylko z tego są same plusy.

Odpada problem terminów – gdyż turniej odbyłby się wtedy kiedy o DMP żaków rywalizować będą cztery najlepsze ekipy sezonu.

Miejmy nadzieję, że speedrowerowe kluby szkolące dzieci, mając na uwadze rozwój swoich wychowanków pozytywnie odniosą się do propozycji władz polskiego speedrowera.