W Lubaniu jest grupa aktywnych osób, które są bardzo zaangażowane w stworzenie speedrowera w tym mieście. Grupa kilku najbardziej zainteresowanych zapaleńców trenuje na 25 metrowym torze, który sami wyznaczyli na jednym z osiedli. Pisaliśmy o tym 23.11.2020 w artykule „W Lubaniu trenują speedrower!

Zaangażowanie młodzieży przeradza się w czyny. Błażej Wołoszyn pojawił się jesienią na kilku treningach Szarży Wrocław na torze przy ul. Krajewskiego. Obecnie przygotowuje się do sezonu zgodnie z planem treningowym jaki otrzymał od rateli. Błażej w bieżącym sezonie będzie mógł podnosić swoje umiejętności startując w barwach Filu-Bud Szarży II Wrocław w dywizji B CS Superligi.

Jego aktywność nie ogranicza się tylko do treningów na torze. W dniach 26.01.br oraz 9.02 w biurze Urzędu Miasta Lubania doszło do spotkania burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego, radnego Tomasza Ottona oraz Błażeja Wołoszyna. Miejscowy radny pomaga lubańskiej młodzieży w staraniach dotyczących budowy toru.

Podczas spotkania z burmistrzem doszło do ważnych ustaleń. Zostało wyznaczone miejsce, w którym powstanie nowy tor speedrowerowy. Określono parametry toru oraz zostali przedstawieni potencjalni wykonawcy tej inwestycji. Pan Arkadiusz Słowiński jest zadowolony z faktu, iż młodzi mieszkańcy Lubania działają dla dobra swojego miasta i chcą coś pożytecznego w tym mieście zrobić. Burmistrz zapowiedział pełne wsparcie działań zawiązanych z powstaniem nowego, pełnowymiarowego toru do speedrowera w Lubaniu.

O postępach prac w sprawie budowy toru w Lubaniu będziemy informować.