Bardzo dobre wieści napływają z Zielonej Góry. Już dziś 9 listopada zapowiadany jest „Dzień transferowy”, podczas którego ENEA Falubaz Zielona Góra przedstawi kadrę swojej drużyny na przyszłoroczne rozgrywki, o czym poinformowano w mediach społecznościowych:

Ale nie samymi transferami żyją w Zielonej Górze, bo te już dawno były zapięte na ostatni guzik. Właśnie rozpoczyna się przebudowa parku maszyn o czym poinformowano na oficjalnej stronie klubu zuzel.falubaz.com.

Umowa podpisana, prace mogą się rozpoczynać! Stadion żużlowy znów będzie placem budowy. Dokładniej jego część. Miejsce obecnego jeszcze sektora gości stanie się nowym parkiem maszyn.

Prace budowlane mają przebiegać tak, by odbywały się poza torem żużlowym. Mają zakończyć się przed pierwszymi treningami drużyny Falubazu. Wykonawcą jest zielonogórska firma Commercial Networks Service. – Większy park maszyn, to będzie 18 boksów dostosowanych do nowych przepisów. Nie będzie prac z żelbetami na miejscu, będą to raczej prefabrykowane elementy. Harmonogram zakłada koniec prac przed pierwszymi treningami na torze – mówi jej prezes Janusz Popiel.

Oprócz budowy nowego parku maszyn wykonawca przebuduje również sektor dla kibiców gości. Na drugim łuku powstaną także nowe toalety. – Park maszyn będzie w miejscu, w którym dziś jest sektor gości. Sektor gości będzie bliżej drugiego łuku. Koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł. – mówi prezydent Janusz Kubicki.

Źródło: zuzel.falubaz.com

Zdjęcie: fb Falubaz Zielona Góra