Robert Lewandowski wygrał 86. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. To drugie takie wyróżnienie w karierze piłkarza (wcześniej triumfował w 2015 roku). Za kapitanem naszej kadry uplasowali się tenisistka Iga Świątek i skoczek narciarski Kamil Stoch.

Zwycięstwo Roberta Lewandowskiego w piłkarskiej Lidze Mistrzów, sukces Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa znaczyły dla kibiców więcej niż drugi tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu zdobyty przez Bartosza Zmarzlika. Nasz żużlowy czempion musiał uznać jeszcze wyższość trzeciego Kamila Stocha oraz Kajetana Kajetanowicza, który w rajdach wrc3 (3 kategoria rajdowa) nie był nawet drugi…

Krzysztof Cegielski, były bardzo dobry żużlowiec, był tak zaskoczony dopiero piątym miejscem Bartosza Zmarzlika, iż nie chciał wręczać naszemu żużlowcowi statuetki za piąte miejsce. Koniec końców nic takiego się nie wydarzyło.

Robert Lewandowski po raz drugi w historii wygrał Plebiscyt Przeglądu Sportowego. Po raz pierwszy triumfował w 2015 roku, trzykrotnie zajął drugą lokatę (2016, 2017, 2019). Po raz pierwszy w dziesiątce znalazł się w plebiscycie za rok 2011, zajął wówczas dziesiąte miejsce. Od tego czasu nieprzerwanie, dziesięć razy z rzędu plasował się wśród dziesięciu czołowych sportowców Polski. Jest jedynym piłkarzem, który Plebiscyt PS wygrał dwa razy.

Osobiście dla nas jest to bardzo dziwne, iż zdobycie tytułu Indywidualnego Mistrz Świata na żużlu i obrona tytułu sprzed roku ma duże mniejsze znaczenie niż, sukcesy Roberta Lewandowskiego, wygrany jeden turniej przez Igę Światek, przeciętny sezon 2019/2020 Kamila Stocha, czy udział w rajdach wrc3 Kajetana Kajetanowicza. Ale to głosujący „kibice” ustalili taką kolejność najpopularniejszych sportowców Polski trudnego, koronawirusowego sezonu 2020.

Wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca roku 2020:
1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
2. Iga Świątek (tenis)
3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Bartosz Zmarzlik (żużel)
6. Natalia Maliszewska (short-track)
7. Jan Błachowicz (MMA)
8. Wilfredo Leon (siatkówka)
9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie).

Pozostałe nagrody:
Trener roku: Piotr Sierzputowski (trener Igi Świątek).
Mecenas Sportu: Totalizator Sportowy.
Mecenas sportu w trudnych czasach: PKN Orlen.
Superczempion: Justyna Kowalczyk-Tekieli.
Sport Bez Barier: Faustyna Kotłowska.
E-Sport: Marcin Jankowski.
Impreza Roku: Tour de Pologne.