Wojciech Bartnik został trenerem polskiej kadry seniorskiej bokserów. Wybór Bartnika jest sporą niespodzianką ze względu na niezbyt duże jego doświadczenie (jak na tak wysokie stanowisko) w pracy trenerskiej. W ostatnim czasie był ekspertem telewizyjnym.

Warto zaznaczyć iż Bartnik jest postacią powszechnie lubianą i szanowaną w środowisku pięściarskim. Polski boks amatorski znajduje się od dłuższego czasu w olbrzymim kryzysie i przed nowym trenerem bardzo trudne wyzwanie polepszenia kondycji tej dyscypliny sportowej w Polsce.

Najwybitniejszym naszym pięściarzem amatorskim w historii jest Jerzy Kulej – dwukrotny Mistrz Olimpijski z roku 1964 (Tokio) oraz 1968 (Meksyk). Bartnik był z kolei jednym z ostatnich wybitnych polskich bokserów amatorskich. Jest ostatnim naszym medalistą Igrzysk Olimpijskich, w 1992 zdobył w Barcelonie brązowy medal w wadze ciężkiej.

Na krajowym „podwórku” aż dziesięciokrotnie (!) wywalczył tytuł Mistrza Polski. W rozgrywkach ligowych walczył zazwyczaj z przeciwnikami znacznie wyższymi i cięższymi (wagi ciężka i superciężka były połączone) a pomimo tego wygrywał olbrzymią liczbę walk będąc prawdziwą gwiazdą rozgrywek. Po zakończeniu kariery amatorskiej uprawiał boks zawodowy.

Nowemu trenerowi kadry życzymy samych sukcesów!