Jednym z krajów którego reprezentacja wystąpi w finale Long Track of Nations, dnia 26 maja w niemieckim Herxheim jest Holandia. Kraj tulipanów stanowi obecnie sporą siłę w tej odmianie speedwaya i Holendrzy powinni liczyć się w walce o medale, a nawet w rywalizacji o złoto nie będą stać na straconej pozycji.

Tercet zawodników, których desygnowali do walki o medale to Romano Hummel, Theo Pijper oraz Dave Meijerink. Pierwszy z nich to aktualny Indywidualny Mistrz Świata, drugi to brązowy medalista. Meijerink to także zawodnik na wysokim poziomie sportowym, choć nie startuje obecnie w cyklu finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata.

W Holandii żużel klasyczny niemalże nie istnieje, znacznie lepsza sytuacja jest w long tracku – funkcjonuje wiele torów na których rokrocznie organizuje się między innymi cykl Otwartych Mistrzostw Holandii na trawie.

Oprócz czołowych zawodników miejscowych występują w nim także mocni uczestnicy z zagranicy, między innymi Niemcy. Holendrzy dotychczas dwukrotnie zwyciężyli w zawodach Long Track of Nations, a było to w sezonach 2013 oraz 2016.

Światowa „drużynówka” na długim torze rozgrywana jest od roku 2007. Najwięcej razy zwyciężyli Niemcy, którzy wygrali ją już ośmiokrotnie, a w tym roku na własnym torze będą jednymi z głównych faworytów do złota.