Remont toru na ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu w ramach naprawy gwarancyjnej miał rozpocząć się wiosną tego roku. Jednak wtedy praktycznie żadnych prac nie przeprowadzono. Od tamtego czasu trwała batalia klubu z prezesem Adrianem Kocurem na czele ze wszystkimi możliwymi instytucjami w mieście (mających władzę decyzyjną dotyczącą toru na Sępolnie), by przeprowadzić naprawę gwarancyjną nawierzchni na K1.

Nie było to proste, gdyż obiekt powstał z Budżetu Obywatelskiego (pieniędzy wydanych z miasta), a znajduje się na ternie szkoły podstawowej i bursy sportowej szkoły średniej.

Niewiele osób związanych z Szarżą wierzyło w to, że remont toru rozpocznie się jeszcze w tym roku. Niedowiarkom dowodów dostarczał sam wykonawca, który prace miał rozpocząć na początku listopada br. Jednak w końcu udało się! Remont toru rozpoczął się z tygodniowym opóźnieniem, ale co najważniejsze rozpoczął się!

Trzeba przyznać, iż firma prowadzące prace na torze przy K1 zabrała się do prac bardzo solidnie. Najpierw w okolice toru dowiezione hałdy ziemi, później ciężki sprzęt zrywał starą nawierzchnię. Pod koniec sezonu w zasadzie nie było miejsca, z którego nie wystawałyby kamienie. Warstwa z kamieniami została zerwana i wyrzucona. W to miejsce wykonawca ułożył solidny podkład – bez kamieni.

Po ubiciu tej warstwy właśnie jest układana ostatnia warstwa, po której zawodnicy będą ścigać się na torze. Na szczęście w ostatnim czasie pogoda dopisuje i prace remontowe na K1 przebiegają (i przebiegały) bez zakłóceń. Do końca bieżącego tygodnia remont nawierzchni powinien się zakończyć.

Teraz potrzebny jest czas około 2 tygodni by nawierzchnia „ułożyła się” i potem będzie można korzystać już z toru na wrocławskim Sępolnie.

Również jeśli chodzi o imprezy to Szarża i w tym wypadku podejmuje skuteczne działania we wrocławskim Ratuszu. Właśnie otrzymano dofinansowanie i na 11 grudnia zaplanowano turniej dla dzieci od 3-go do 12 roku życia w czterech kategoriach wiekowych u6, u8 u10 i u12, pod hasłem Dziś to ja zostanę Świętym Mikołajem. Podczas zawodów odbędzie się zbiórka żywności i zabawek dla najbardziej potrzebujących. Następnego dnia odbędzie Mikołajkowy Turniej Par dla starszych – wystąpi młodzież od 13 roku życia wzwyż, wliczając w to również młodzież 40+.

Ale to jeszcze nie koniec sezonu speedrowerowego we Wrocławiu.

Na 18 grudnia zaplanowany jest Turniej Gwiazdkowy o Puchar Na wirażu.

Galeria zdjęć z remontu toru na ul. Krajewskiego 1:

Zdjęcia: media społecznościowe Szarża Wrocław