Jak już Państwu pisaliśmy w sezonie 2022 ujrzymy w klasie „250” całkiem nową rywalizację międzynarodową a będzie to Puchar Europy Par. Należy się bardzo cieszyć iż takie współzawodnictwo zadebiutuje a kolejną bardzo dobrą informacją jest fakt iż rywalizacja ta składać się będzie z aż 3 rund! Jedna z nich odbędzie się zresztą w Częstochowie.

Czołowi europejscy zawodnicy będą mieć więc aż 3 dodatkowe starty co powinno przyczynić się do jeszcze większego ich sportowego rozwoju a jak wiadomo młodzi żużlowcy potrzebują sporo jazdy w zawodach. Na chwilę obecną nie wiadomo jakie kraje przystąpią do rywalizacji – swoje pary (lub tercety, w zależności jaka będzie formuła zawodów) powinny bez problemu wystawić takie kraje jak choćby Polska, Dania, Szwecja, Czechy czy Niemcy.

Oby ilość zgłoszonych krajów była jak największa. Przypomnijmy iż klasa 250 są to zawody dla młodych żużlowców w wieku 13-16 lat. Najlepszym Polakiem w dość krótkiej jeszcze historii klasy „250” jest Oskar Paluch.

Oprócz Pucharu Europy Par w sezonie 2022 odbędą się także Indywidualne Mistrzostwa Świata oraz Indywidualne Mistrzostwa Europy w klasie „250”. Rywalizacja światowa odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia we Wrocławiu.

Natomiast rywalizacja europejska odbędzie się w dniach 9-10 lipca w czeskim Libercu.

Terminarz cyklu:
12.07 – Pardubice (Czechy)
14.07 – Częstochowa (Polska)
6.08 – Rangers (Dania)