Paweł Kokot wpadł na pomysł y zorganizować mini Turniej o Puchar Harpagana Zielona Góra. W imprezie wzięło udział czterech zawodników – dwóch z Harpagana i dwóch z Szarży Wrocław. Poszczególne biegi odbywały się przy okazji meczów pomiędzy drużynami z Zielonej Góry i Wrocławia podczas meczów w ramach 1 Ligi Okręgu Zachodniego.

14 sierpnia podczas speedrowerowej soboty w Zielonej Górze poznaliśmy ostateczne wyniki I mini Turnieju o Puchar Harpagana Zielona Góra.

Artur Bujnowski, Krzysiek Stocik z Harpagana oraz Michał Szmaj i Witold Strzelec z Szarży Wrocław rozegrali między sobą w sumie sześć wyścigów.
Cztery biegi odbyły się we Wrocławiu, a dwa w Zielonej Górze.
Zawodnicy wspólnie ustalili, iż pucharową rywalizację zakończą na sześciu biegach (zamiast zaplanowanych ośmiu) po fatalnie wyglądającym upadku Krzysztofa Stocika jaki miał miejsce podczas Ligi Diamentowej. W jego rowerze spadł łańcuch, a zawodnik mając dużą prędkość na prostej startowej runął na tor. W wyniku tego zdarzenia K. Stocikowi pękł kask, a on sam był niezdolny do dalszej jazdy.

Wszystkim zawodnikom we znaki dawały się również ciężkie warunki torowe oraz upalna pogoda. Organizatorzy soboty ze speedrowerem zaserwowali zawodnikom istny maraton. Najwięcej biegów do odjechania 14 sierpnia mieli w Zielonej Górze zawodnicy Szarży, którzy do odjechania mieli aż cztery imprezy.

Wyniki I Turnieju o puchar Harpagana Zielona Góra:

1. Artur Bujnowski 22(4,4,3,4,4,3)
2. Witold Strzelec 17(3,3,4,3,3,1)
3. Krzysztof Stocik 14(2,2,2,2,2,4)
4. Michał Szmaj 7(1,1,1,1,1,2)

Gratulacje dla wszystkich uczestników mini turnieju.

Zdjęcie i info ze strony Harpagana ZG