Zawodnik Sparty Wrocław Artem Łaguta w ostatnim czasie w swoich mediach społecznościowych wydał oświadczenie. Do wszystkich dotarła sensacyjna informacja o rezygnacji Artema Łaguty z udziału w tegorocznych rozgrywkach Speedway of Nations. 17 i 18 września w łotewskim Daugavpils zaplanowano półfinały tegorocznej edycji Speedway of Nations.

Przypomnijmy, iż władze światowego żużla postanowiły, iż SON zastąpi Drużynowy Puchar Świata na żużlu. Do tej pory rozegrano trzy edycje Speedway of Nations. Wszystkie wygrali Rosjanie, w barwach których zawsze występowali Emil Sajfutdinow i Artem Łaguta.

Znane były perturbacje zawodników rosyjskich jeszcze przed ubiegłorocznym finałem rozegranym w Lublinie. Rosyjska Federacja Motocyklowa nie przejawia żadnego praktycznie zainteresowania zawodnikami występującymi w SON.

Najwyraźniej czara goryczy się przelała i Artema nie zobaczymy w barwach reprezentacji Rosji 18 września na Łotwie.

Łaguta w tym sezonie imponuje niesamowitą formą. Jest jednym z liderów wrocławskiej Sparty, która 5 września rozpoczyna batalię o drużynowe złoto w PGE Ekstralidze. Rosjanin jest wiceliderem tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix i traci tylko jeden punkt do liderującego Bartosza Zmarzlika.

Treść oświadczenia Artema Łaguty, które zamieścił w swoich mediach społecznościowych:

Cześć wszystkim! W 2021 roku nie będę uczestniczyć w Speedway of Nations. Trzy lata z rzędu zostaliśmy mistrzami świata! Po trzech zwycięstwach nic się nie zmieniło, choć bardzo bym chciał. Dziękuję za zrozumienie! Jako drużyna zaliczyliśmy świetne występy, ale ostatecznie postanowiłem powiedzieć ′′ nie ′′ w tym roku. Życzę powodzenia moim kolegom podczas walki w Dauvgapils.