Nie od dziś wiadomo, iż sporty motorowe są pasją Artema Łaguty. Jeśli mu tylko na to czas i pogoda pozwala trenuje na motocyklu crossowym. Niestety, przed finałowym meczem z Platinum Motorem Lublin podczas treningu na crossie nabawił się kontuzji ręki.

W sezonie zimowym rywalizacja supercross odbywa się w obiektach zamkniętych. Zawody te to jedna z najbardziej emocjonujących dyscyplin motocyklowych rozgrywanych w halach sportowych na całym świecie. Zawodnicy rywalizują na torze, na którym wykonują wiele skoków na motocyklach. Stąd wyczynowy motocykl do jazdy po torze off-roadowym ma mocno wysilony silnik – najczęściej jednocylindrowy, sztywne zawieszenia o dużym skoku i podzespoły z najwyższej półki.

W dniach 18-19 listopada br. w paryskiej hali Defense Arena odbyła się 40 edycja Paris Supercross. Po raz kloejny publiczność licznie przybyła by oglądać te zawody. W ciągu dwóch dni zmagania na torze crossowych obejrzało na żywo 40.000 osób.

Nie mogło wśród nich zabraknąć Artema Łaguty. Żużlowiec Betard Sparty Wrocław wraz ze swoim synem oglądał na żywo w Paryżu zawody Supercross, o czym poinformował na swoim instagramie.

Po zawodach wykorzystując pobyt w Paryżu Artem Łaguta wspólnie bawili się w paryskim Disneylandzie:

Źródło: media społecznościowe Artema Łaguty