Arkadiusz Michalski to aktualnie najlepszy polski sztangista, bez podziału na wagi. Zawodnik prezentuje w ostatnich latach nieprzerwanie wysoki poziom sportowy, reprezentując nasz kraj na licznych imprezach mistrzowskich.

Do największych jego sukcesów należą złoty (zdobyty w roku 2018), oraz 2 srebrne medale (2015, 2016) Mistrzostw Europy w kategorii 105 kilogramów a także brązowy medal Mistrzostw Świata w roku 2018 w kategorii 109.

Tak o swoich planach na obecny sezon wypowiada się on sam:

Jeśli wszystko będzie dobrze, to w tym roku wystąpię na Mistrzostwach Polski, Drużynowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata. Prawdopodobnie we wrześniu wystartuję jako wypożyczony zawodnik dla KPC Górnik Polkowice w półfinale i finale ligi. W październiku według kalendarza PZPC są zaplanowane Mistrzostwa Polski i tam też najpewniej się pojawię. Kolejno w listopadzie mają się odbyć Mistrzostwa Świata. Niedawno internet obiegła informacja, że Chiny zrezygnowały z organizacji tych zawodów. Pewnie do końca pierwszego półrocza tego roku poznamy nowego organizatora i nie sądzę by termin zawodów się zmienił. W tym roku IWF zmienił kategorie wagowe, które będą na Igrzyskach Olimpijskich i będę zmuszony startować w kategorii +109 kg, aby w ogóle moje pojawienie się na pomoście międzynarodowym miało jakikolwiek sens. Póki co trenuję 5 razy w tygodniu. W drugim półroczu tego roku zapewne liczba jednostek treningowych w tygodniu się zwiększy ze względu na najważniejsze zawody.

Wspaniałemu polskiemu sztangiście życzymy kolejnych wielkich sukcesów sportowych oraz oczywiście tego by omijały go kontuzje.

Zdjęcie pochodzi z mediów społecznościowych Arkadiusza Michalskiego