Już jutro (sobota 28 stycznia 2023) reprezentant Polski Michał Knapp wystąpi w Rundzie Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów w wyścigach motocyklowych na lodzie. Zawody odbędą się w szwedzkim Örnsköldsvik, a czołowa dziesiątka uczestników uzyska awans do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Wczoraj (czwartek) odbył się oficjalny trening uczestników zawodów. Oto co przekazał naszej redakcji na temat jego przebiegu Arkadiusz Knapp – mechanik, a prywatnie brat reprezentanta Polski:

Na samym początku dopadł nas pech, w postaci zatarcia się skrzyni biegów, przez co mogliśmy korzystać tylko z jednego motocykla. Trening przebiegał w błyskawicznym tempie, każdy zawodnik miał 2 wyjazdy po 2 minuty oraz 2 starty spod taśmy na 2 okrążenia, ponieważ organizatorzy zaraz po zakończeniu treningu zaczęli przygotowywać tor na sobotnie zawody. W piątek jest dzień wolny od jazdy i w sobotę o godzinie 12 zaczną się zawody.

Trzymajmy bardzo mocno kciuki za Polska by wywalczył awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata co byłoby największym sukcesem naszego ice speedwaya od bardzo wielu lat!

Zdjęcie z czwartkowego treningu w Szwecji: Arkadiusz Knapp