Już w najbliższą sobotę reprezentant Polski w wyścigach motocyklowych na lodzie – Michał Knapp wystąpi w Rundzie Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata, która odbędzie się w szwedzkim Örnsköldsvik.

Ośmiu najlepszych uczestników zawodów uzyska bezpośredni awans do cyklu Mistrzostw Świata. Stawka zawodów będzie bardzo mocna, wystąpi w nich między innymi 2 Rosjan i aż 3 Szwedów. Zawodnicy z tych krajów (zwłaszcza Rosjanie) reprezentują rokrocznie bardzo wysoki poziom sportowy, czemu sprzyja zarówno klimat w tych krajach jak i istnienie w nich rozgrywek ligowych. Ponadto reprezentanci „Trzech Koron” będą posiadać atut własnego toru.

W stawce zawodów ujrzymy także między innymi znakomitego Austriaka – Haralda Simona. Wystąpi także aż 3 reprezentantów Czech, którzy również reprezentują dość wysoki poziom sportowy, zwłaszcza Lukáš Hutla. Trzymajmy w sobotę jak najmocniej kciuki za reprezentanta Polski by w tej bardzo silnej stawce zawodników zaprezentował się jak najlepiej.

A oto co przekazał nam jego mechanik a prywatnie brat – Arkadiusz Knapp: Odbyliśmy dziś trening na torze zrobionym na jeziorze w miejscowości Hedemora, gdzie grubość lodu wynosiła około 35 cm. Michał trenował sam, głównie starty. Testowaliśmy oba motocykle, które spisywały się dobrze. Jesteśmy w drodze do Örnsköldvik, gdzie jutro (w czwartek – 13.01 – dop.red.) o godz 16 ma się odbyć oficjalny trening przed sobotnimi eliminacjami. (Mamy przeciek że trening może się nie odbyć z obawy o stan toru, ponieważ są tam dodatnie temperatury). Wszystko będzie wiadomo jutro (tzn w czwartek – dop. red.). Jeśli oficjalny trening na torze się nie odbędzie, to będziemy szukali możliwości potrenowania w piątek gdzieś na jeziorze (jeśli będzie jeszcze odpowiednio gruby lód). Do zawodów przystąpimy z pozytywnym nastawieniem.”