Michał Knapp to polski zawodnik uprawiający ice speedway. Niestety na chwilę obecną jest on jedynym Polakiem startującym na lodzie. Knapp wystartował w poprzednim sezonie w kilku zawodach, między innymi w dwurundowym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy notując z biegiem sezonu coraz to lepsze wyniki.

Jak wiadomo – ważną i pracochłonną kwestią jest przygotowanie sprzętu do ścigania. Wymaga ono sporo pracy jak i niemałych nakładów finansowych. Oto co na temat przygotowań sprzętowych przekazał nam – Arkadiusz Knapp – mechanik a prywatnie brat zawodnika:
„Zbieramy „siłę” w sprzęcie, w sponsorach na których czekamy bo dużo obiecali, a się nie odzywają. Czekamy na odpowiedź PZM, Speedway Events. „Robimy” sprzęt ile się da w warsztacie, na własne koszta.

Reprezentantowi Polski w tej jakże fascynującej odmianie speedwaya życzymy udanego sezonu. Oby cały jego team otrzymał jak największe wsparcie finansowe, wszak ice speedway nie jest tani a Knapp jest zawodnikiem wciąż młodym i na pewno perspektywicznym.

Zdjęcia: archiwum prywatne Arkadiusz Knapp