Jak powszechnie wiadomo Michał Knapp to obecnie jedyny Polak uprawiający ice speedway. Zawodnik przygotowuje się aktualnie do Rundy Kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata, która odbędzie się już 29 stycznia w szwedzkim Örnsköldsvik. Knapp walczyć tam będzie o bezpośredni awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata 2023, które „okrojone” będą niestety do zaledwie 2 rund które odbędą się w dniach 18-19 marca w niemieckim Inzell. Pierwotnie planowano także rozegranie 2 turniejów w Holandii lecz wiemy już iż niestety nie odbędą się. Oto co przekazał nam na temat przygotowań do sezonu Arkadiusz Knapp – mechanik a prywatnie brat naszego zawodnika:

Sezon 2023 zaczniemy w Szwecji. „Zrobimy” tam treningi a potem udamy się na eliminację do MŚ, gdzie chcemy wywalczyć awans z jak najwyższego miejsca. Później – turnieje gdzie pogoda pozwoli no i Sanok (Mistrzostwa Europy – przyp.red.). Ten klimat, ci kibice, mistrzostwa… I w tym roku nie obiecujemy miejsc, tylko walkę! Później jeśli będzie awans w Szwecji a musi być, wyjazdy do Niemiec. Berlin – turniej i Inzell – mistrzostwa świata. Szkoda że zawody w Holandii zostały odwołane. Tam zawsze była miła atmosfera i zakończenie sezonu. Trzymajcie kciuki.

Zamieszczone w tekście zdjęcie przedstawia ostatnie przygotowania sprzętowe teamu do sezonu! Trzymajmy więc bardzo mocno kciuki za Polaka!

Autor zdjęcia: Miłosz Knapp