Już za kilka godzin reprezentant Polski – Michał Knapp powalczy w Rundzie Kwalifikacyjnej w szwedzkim Örnsköldsvik o awans do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie. Zawody odbędą się o godzinie 12.00.

Przed naszym reprezentantem start w bardzo silnej stawce zawodników z których 8 najlepszych awansuje do cyklu Mistrzostw Świata 2022. W czwartek zaplanowany był oficjalny trening, który jednakże został odwołany.

Oto co przekazał nam na temat ostatnich przygotowań do zawodów mechanik a prywatnie brat naszego reprezentanta – Arkadiusz Knapp wczoraj późnym popołudniem:
„Pogoda w Örnsköldvik się zmieniła, więc zawody na pewno się odbędą. Możliwości treningu na jeziorze jednak nie mieliśmy, ponieważ jest zbyt duże ryzyko utopienia ciężkiego sprzętu, który musiałby odśnieżyć warstwę okolo 25 cm śniegu. Udaliśmy się więc na stadion i tam w parku maszyn przygotowaliśmy nasze „rumaki” na jutrzejszy poranny odbiór techniczny no i oczywiście na zawody. Atmosfera tu jest bardzo dobra, Szwedzi są bardzo przyjaźni i pomocni. Jutro meldujemy się w parku maszyn około godz 9, najpierw odbiór techniczny motocykli, później „zagrzanie” obu maszyn, ewentualna korekta dyszy w gaźniku (zależy od temperatury), ustawienie ciśnień w amortyzatorach i kołach (jedne z najważniejszych rzeczy do zrobienia przed każdym biegiem), no i czekamy na nasz pierwszy wyjazd (bieg nr 3). Przede wszystkim chcemy żeby te zawody odbyły się bez upadków, dały nam kolejne doświadczenia no i wynik, który ucieszy wszystkich. Trzymajcie za nas kciuki!”

Zdjęcie: Arkadiusz Knapp