Mecz zamykający 11. Rundę PGE Ekstraligi odbędzie się w Ostrowie. Arged Malesa podejmuje Fogo Unię Leszno.

W składzie gospodarzy z numerem 11. Widnieje wracający po kontuzji Filip Hjemland. Kacper Grzelak zastąpił natomiast kontuzjowanego Sebastiana Szostaka. Pozostałe zmiany w ekipie trenera Mariusza Staszewskiego są kosmetyczne.

Podobnie jest w ekipie gości. Piotr Baron zamienił numerami startowymi seniorów, a w ekipie młodzieżowców pojawił się Hubert Jabłoński w miejsce Antoniego Mencla.

W pierwszym meczu Unia pokonała u siebie Ostrowian 56-34. Gospodarze nie mają jeszcze na koncie zwycięstwa w tym sezonie ligowym. Wydaje się, że niedzielny mecz jest doskonałą okazją do wygrania meczu przez gospodarzy. Oczywiście faworytem są przyjezdni ale można zacytować klasyka: jak nie teraz to kiedy?

Zespół Unii ma swoje problemy. Po kontuzji i rundzie SEC będzie jechał Piotr Pawlicki. W słabszej dyspozycji są Jaimon Lidsey i Dawid Bellego. Juniorzy też nie prezentują najwyższej formy.

A gospodarze? Poza brakiem Sebastiana Szostaka wystąpią w pełnym składzie seniorskim. Jeśli gospodarzom dopisze szczęście to mają szansę na wyrównaną walkę, a może nawet na coś więcej…

Awizowane składy: 

Fogo Unia Leszno:
1. Jason Doyle
2. Piotr Pawlicki
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Janusz Kołodziej
6. Damian Ratajczak
7. Hubert Jabłoński

Arged Malesa Ostrów:
9. Tomasz Gapiński
10. Grzegorz Walasek
11. Filip Hjelmland
12. Oliver Berntzon
13. Chris Holder
14. Kacper Grzelak
15. Jakub Krawczyk

Początek spotkania: niedziela 3 lipca godz.19:15. Transmisja Canal+ Sport 5