Nie milkną echa po pierwszym ogromnym sukcesie speedrowerzystów Aquapark Szarży Wrocław. Przypomnijmy, iż 18 września na torze w Żołędowie Wrocławianie wywalczyli brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski. Dla klubu, który istnieje od 2020 roku jest to ogromne osiągniecie.

W poniedziałek 26 września gośćmi redaktora Arkadiusza Dziubka w programie Fakty Sport byli prezes Aquapark Szarży Adrian Kocur, oraz Damian Wojczyński, doświadczony zawodnik rateli.

Przedstawiciele wrocławskiego klubu opowiadali nie tylko o największym sukcesie w historii Szarży. Wspomniano także o indywidualnych mistrzostwach Polski żaków, w których najmłodsi zawodnicy ekipy z Sępolna zdobyli cztery medale: 2 złote i 2 srebrne.

Damian Wojczyński opowiedział o sprzęcie na jakim startują zawodnicy oraz o tym, że ogólnie mówiąc „sam sprzęt nie jedzie”.

W dalszej części rozmowy prezes zaprosił dzieci i młodzież do udziału w treningach na torze przy ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu.

Na koniec podziękowano wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom za wsparcie oraz zaproszono do współpracy chętnych z pomysłami.

Fakty Sport, 26 września, br.: