Już w najbliższą niedzielę 10 kwietnia br. o godz. 13:45 na torze przy ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu Aquapark Szarża Wrocław meczem z Aseko Orłem Gniezno – aktualnym drużynowym mistrzem Polski zainauguruje tegoroczne rozgrywki w CS Superlidze.

Wrocławianie w bieżącym sezonie będą występować w zmienionym składzie w stosunku do poprzedniego roku. Jeżeli w ekipie gospodarzy zjawią się zakontraktowani zawodnicy z Wysp Brytyjskich: Ben Mould (aktualny indywidualny mistrz świata), Paul Heard (trzeci zawodnik świata z 2013 r), oraz Ed Morton to zapowiada się bardzo emocjonujący mecz o zwycięstwo.

Ratele w swoim składzie mają pozyskanego ze Świętochłowic Dawida Basa (aktualny drugi wicemistrz świata). Do tego w drużynie wystąpią doświadczony Czesław Pilas, który regularnie ściga się na torach w Anglii, Damian Natoński, który miał już w tym sezonie okazję do powalczenia w Wielkiej Brytanii. Skład uzupełnią zapewne mający świetne wyniki w meczach sparingowych Damian Wojczyński, Kamil Niemiec (startuje pierwszy sezon jako senior), a także Wiktor Czerwiński, który wystąpi jako młodzieżowiec i dwukrotny indywidualny mistrz Polski z 2021 r Paweł Szkudlarek.

Do Wrocławia w niedzielę przyjedzie aktualny drużynowy mistrz Polski Aseko Orzeł Gniezno. W zespole z pierwszej stolicy Polski udało się utrzymać trzon mistrzowskiego składu. Bez wątpienia liderami zespołu są: doświadczony Paweł Kozłowski oraz Mikołaj Menz. Ta dwójka gwarantuje pokaźną zdobycz punktową Orła. Wielu zawodników Orła pochodzi  Gniezna co ma niebagatelne znaczenie w drużynowej walce. Być może we Wrocławiu pojawi się Anglik Chris Timms wicemistrz świata z 2015 r. Ma on zastąpić Arkadiusza Szymańskiego, który zmienił klub.

Jednak jak zauważył nowy zawodnik Szarży Artur Reszelewski:

Chris -owszem zdobędzie wiele punktów dla Orła jednak myślę że problemem będzie to, że zawodnik z Wielkiej Brytanii nie z każdym się dogada.

Aseko Orzeł Gniezno – zdjęcie z mediów społecznościowych drużyny

Kadra Aseko Orła Gniezno (stan na 21.03.2022):

Seniorzy:
Łukasz Kokott (weteran)
Paweł Kozłowski (weteran)
Marcin Puk (weteran)
Radosław Sieradzki (weteran)
Dariusz Bierniewicz
Grzegorz Głuchowski
Borys Kołodziejski
Piotr Kupczyk
Łukasz Łaniecki
Michał Nowak
Chris Timms (Anglia)
Dawid Zachmyc

Młodzieżowcy:
Mikołaj Reszelewski
Szymon Rząd

Juniorzy:
Mikołaj Menz
Damian Wencel
Arkadiusz Graczyk (kadet)
Gracjan Kierejewski (kadet)
Nikodem Łaniecki (kadet)
Michał Menz (kadet)
Antoni Cieślewicz (młodzik)
Wiktor Łaniecka (młodzik)
Marcel Morawski (młodzik)

Sztab szkoleniowy:
Marcin Puk (trener)

Krystian Górniaczyk, zawodnik Harpagana Zielona Góra, który w ubiegłym sezonie występował w drugiej drużynie Szarży Wrocław tak wytypował wynik tego meczu:

Jeżeli obie drużyny przystąpią w najmocniejszych składach razem z zagranicznymi zawodnikami, to obstawiam minimalną wygraną Szarży Wrocław.

Nie mamy nic przeciwko temu, by słowa zielonogórskiego zawodnika w niedzielę okazały się prawdziwe.

Drużyna Aquapark Szarży Wrocław wystąpi w tym meczu w nowych, zaprojektowanych na bieżący sezon bluzach:

W bieżącym sezonie oprócz meczu sporo dzieje się także poza torem. W niedzielę 10 kwietnia będzie podobnie. Od godz. 12:30 zostanie otwarta strefa dziecięca z dmuchańcami, które tak wszystkie dzieci lubią. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych.