Już w najbliższą sobotę 21 maja o godz. 18:00 dojdzie do bardzo ważnego meczu w CS Superlidze. Drużynowi Mistrzowie Polski z 2021 roku w związku z planowanym remontem toru przełożyli spotkanie szóstej rundy CS Superligi zaplanowane na 5 06.br na najbliższą sobotę 21 maja.

W kontekście końcowego układu tabeli przed walką w play-off spotkanie w pierwszej stolicy Polski ma duże znaczenie. Obecnie obie drużyny są na czele tabeli DMP 2022 (Orzeł z kompletem 8 pkt, a Szarża z 6 oczkami na koncie).

Przypomnijmy, iż w meczu inaugurującym tegoroczne rozgrywki o DMP rozegranym we Wrocławiu minimalnie lepsi byli goście. 10 kwietnia Aquapark Szarża Wrocław uległa drużynie Aseko Orła Gniezno 75 – 83.

Wówczas najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Ben Mould, który uzyskał 19 pkt + bonus. Waleczny Walijczyk na pewno wesprze Wrocławian w rewanżowym meczu w Gnieźnie. Jak poinformowano nas w klubie Szarża Wrocław w Gnieźnie wystąpi również Paul Heard. Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z sezonu 2013, zadebiutował w drużynie rateli w ostatnim wygranym meczu przeciwko drużynie z Żołędowa. Kolejną okazję do występu w barwach Aquapark Szarży Wrocław będzie miał już w Gnieźnie.

Szarża chce walczyć w Gnieźnie o jak najlepszy wynik i w składzie na pozycji U23 po raz pierwszy wystąpi Brytyjczyk Will Jeffrey. Tym samym w sobotę do walki o punkty stanie najsilniejszy skład rateli.

Z uwagi na obowiązki na Wyspach Brytyjskich w meczu przeciwko Aquapark Szarży Wrocław nie wystąpi Chris Timms, który w pierwszym meczu nie zdobył oszałamiającej liczby punktów, ale swoją postawą na torze potrafił zrobić miejsce dla swoich kolegów z drużyny, oraz skutecznie przyblokować liderów Wrocławian. Ale drużyna gospodarzy tego spotkania jest bardzo silnym i wyrównanym zespołem. Liderami Orła są Paweł Kozłowski, Mikołaj Menz, czy Szymon Rząd. Pozostali zawodnicy na pewno dorzucą „swoje” punkty.

Nie można zapomnieć również o tym, iż atutem Gnieźnian jest specyficzny, najkrótszy w Polsce tor. Z obiektem Orła już wiele drużyn w przeszłości nie potrafiło sobie poradzić.

Jedno jest pewne. Emocji w meczu szóstej rundy CS Superligi pomiędzy Aseko Orłem Gniezno a Aquapark Szarżą Wrocław na pewno nie zabraknie.

Początek meczu w Gnieźnie: sobota 21 maja br, godz. 18:00.

Zdjęcie: autor tekstu