Wrocławski tor speedrowerowy został wykonany ze środków z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jesienią ubiegłego roku nawierzchnia owalu przy K1 została wymieniona. Wrocławski tor tym samym zyskał nową nawierzchnię, która musi „się ułożyć”. W ostatnią sobotę 5 marca działacze Aquapark Szarży Wrocław przygotowywali tor do nowego sezonu.

Na dziś nawierzchnia toru przy Krajewskiego 1, we Wrocławiu nie nadaje się jeszcze do użytku. Potrzeba kilku dni by nawierzchnia „się związała”. Działacze rateli proszą by przez najbliższy czas (około tygodnia) nie korzystać z tego toru, gdyż wszystko co zostało do tej pory zrobione przy nawierzchni zostanie zniweczone. A jak to widać na zdjęciach, są już ślady po osobach jeżdżących na tym torze po sobotnich pracach.

Prezentujemy treść komunikatu z mediów społecznościowych Szarży Wrocław:

‼️KOMUNIKAT‼️

Za nami pierwsze prace na torze po zimowej przerwie, ale również po wymianie nawierzchni, która miała miejsce na przełomie października i listopada 2021 roku.

Niestety, na dzisiaj tor, a szczególnie drugi łuk potrzebuje kilku słonecznych dni. Obiekt jest wybudowany ze środków WBO, a wiec jako Klub nie możemy nikomu zakazać korzystania z toru. Jeśli jednak chcemy mieć jak najszybciej tor gotowy do treningów, ale też dobry tor do ścigania w trakcie sezonu, PROSIMY NIE WJEŻDŻAĆ NA TOR DO 15 MARCA‼️ Zwracamy się również do osób związanych ze speedrowerem, którzy nie są naszymi zawodnikami. Wjeżdżanie dzisiaj na tor, który nie jest jeszcze przygotowany do jazdy nie przyniesie nam nic dobrego.

Rok czasu walczyliśmy o wymianę nawierzchni. Nie było łatwo, ale udało się‼️ Dlatego dzisiaj schowajmy swoje ambicje, złośliwości do kieszeni i zadbajmy wspólnie o ten tor z którego będziemy w trakcie sezonu wspólnie korzystać‼️

Zdjęcia: autor tekstu