W pierwszym meczu Unia nieznacznie pokonała u siebie drużynę Apatora 47-43. Wydaje się więc, iż w drugim piątkowym meczu XI rundy PGE Ekstraligi jedna z drużyn zgarnie pełną pulę – czyli trzy punkty meczowe. Jak we wcześniejszym meczu XI kolejki, stawka tego spotkania jest bardzo duża.

Obie drużyny potrzebują punktów. Unia do awansu do czwórki, a Apator, by zapewnić sobie spokojny, ligowy byt. W Lesznie gospodarze tylko czterema punktami pokonali Torunian. Jeśli zawodnicy gospodarzy utrzymają formę jaką ostatnio prezentują mogą sprawić niespodziankę i wygrać ten mecz. Warunek główny i podstawowy: równa jazda całej drużyny gospodarzy. Chris Holder musi pojechac, tak jak w eliminacjach do SGP Challenge, a Paweł Przedpełski nie może obniżyć swojej wysokiej, ostatnio, formy.

Unia Leszno ma swoje kłopoty, ale „w gazie” jest Janusz Kołodziej. Bardzo dobrze prezentuje się Jaimon Lidsey. Jason Doyle potrafi wygrać z najlepszymi, a kariera utalentowanego Damiana Ratajczaka rozwija się bardzo dobrze. Goście mają armaty, które potrafią robić duże spustoszenie w szeregach przeciwników.

Zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko. Oby zawody trzymały kibiców w napięciu do ostatniego biegu – czyli tak jak wszyscy lubimy.

Piotr Baron nie dokonał w swoim składzie żadnych zmian. Goście wystąpią w meczu w Toruniu w swoim „żelaznym” zestawieniu.

Niektórzy menażerowie lubią robić „zasłony dymne” i nie podają składu w jakim drużyna ostatecznie wystąpi. Tak jest w przypadku zestawienia drużyny Apatora. Tomasz Bajerski z numerem 14 wystawił w składzie niedoświadczonego Kacpra Makowskiego. W tak ważnym meczu raczej zastąpią go ktoś bardziej „objeżdżeni” – Karol Żupiński lub Kamil Morciniec.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Damian Ratajczak
7. Kacper Pludra

eWinner Apatro Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Chris Holder
12. Adrian Miedziński
13. Petr Chlupac
14. Kacper Makowski
15. Krzysztof Lewandowski

Początek spotkania: piątek 23.06.br, godz.: 20:30. Transmisja Eleven Sports 1
Sędzia: Michał Sasień
Wynik pierwszego meczu: Unia – Apator 47-43