Do bardzo ważnego meczu dojdzie w piątkowy wieczór. W derbach Pomorza zmierzą się For Nature Solutions Apator Toruń z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Będzie to twarda walka o play-off. W pierwszym tegorocznym meczu Torunianie wygrali w Grudziądzu 46-44.

Tak niski wynik sprawia, iż niewiele wyższa wygrana przyjezdnych sprawi, iż to oni otrzymają 3 punkty. Jednak GKM na MotoArenie będzie walczył osłabiony. Oprócz stosowania już z/z-tki w zespole z Grudziądza kontuzjowany jest ich lider Nicky Pedersen, a także młodzieżowiec Kacper Łobodziński.

Janusz Ślączka w miejsce Duńczyka do boju posłał Kacpra Wardulińskiego. Jednak będzie on zastępowany przez będącego zapewne pod numerem 16 Norberta Krakowiaka. Parę młodzieżowców gości stanowią Kacper Pludra i Wiktor Rafalski.

Z kolei trener Robert Sawina nie zdecydował się na jakiekolwiek zmiany względem tego ustawienia, które widniało w programie zawodów podczas ostatniego meczu. Jego zawodnicy w ostatnim czasie są w dobrej formie i powinni poradzić sobie w meczu z drużyną gości. Jednak „derby rządzą się swoimi prawami” i każdy wynik jest w Toruniu możliwy.

Składy na mecz w Toruniu:

ZOOleszcz GKM Grudziądz
1. Krzysztof Kasprzak
2. Kacper Warduliński
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. z/z
6. Kacper Pludra
7. Wiktor Rafalski

For Nature Solutions Apator Toruń
9. Jack Holder
10. Robert Lambert
11. Paweł Przedpełski
12. zastępstwo zawodnika
13. Patryk Dudek
14. Denis Zieliński
15. Krzysztof Lewandowski

Początek meczu: piątek 24 czerwca, godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1