W drugim piątkowym meczu, który zostanie rozegrany o 20:30 pewny pozostania w PGE Ekstralidze Apator podejmuje przetrzebioną kontuzjami drużynę Stali Gorzów.

Stanisław Chomski musiał się wiele nagłówkować by zestawić drużynę na to spotkanie. Jedno jest jednak pewne. Bez względu na wynik Stal Gorzów po części zasadniczej zajmie drugie bądź trzecie miejsce w tabeli. Wszystko zależy od rezultatu niedzielnego meczu w Lesznie. Jeśli Unia wygra z Motorem za trzy punkty (co najmniej 50-40) wówczas Stal Gorzów bez względu na wynik w Toruniu będzie druga, Unia trzecia a Motor czwarty.

W przypadku, gdy Motor zdobędzie jakikolwiek punkt w meczu w Lesznie, a Stal Gorzów przegra, to wówczas Gorzowianie spadną na trzecie miejsce, a drugi będzie Motor.

W zespole gości nie wystąpi czterech kontuzjowanych zawodników: Martin Vaculik, Szymon Woźniak, Wiktor Jasiński i Kamil Nowacki. Za uczestnika cyklu Grand Prix stosowane będzie zastępstwo zawodnika. W wyjściowym składzie po raz pierwszy w sezonie pojada razem Marcus Birkemose i Rafał Karczmarz. Zresztą są w składzie z numerami 3 i 4.

Takich problemów z zestawieniem składu na mecz przeciwko Stali nie mieli w drużynie Apatora. Jadący bez żadnego ciśnienia zawodnicy gospodarzy na zakończenie sezonu 2021 będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością.

Jest to też walka o jak najlepszy kontrakt na przyszły sezon. Spotkanie mogą wygrać gospodarze, mimo wspaniałej dyspozycji Bartosza Zmarzlika.

Awizowane składy:
Moje Bermudy Stal Gorzów

1. Bartosz Zmarzlik
2. Anders Thomsen
3. Marcus Birkemose
4. Rafał Karczmarz
5. Martin Vaculik
6. Oliwier Ralcewicz
7. Kamil Pytlewski

Winner Apator Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Chris Holder
12. Adrian Miedziński
13. Petr Chlupac
14. Kacper Makowski
15. Krzysztof Lewandowski

Początek spotkania: piątek godz. 20:30. Transmisja Eleven Sports 1.
Sędzia: Paweł Słupski

Wynik pierwszego spotkania: Stal – Apator 50-40