No i w końcu ogłoszono długo oczekiwany terminarz. W 1 kolejce rewanż za finał sprzed roku – Sparta jedzie na wyjazdowy mecz z przemeblowanym zespołem z Lublina. Beniaminek z Krosna jedzie na dosyć istotny wyjazd do Leszna. Pora na podsumowanie kolejek:

1. Kolejka :

08.04
GKM  –  Włókniarz
Apator –   Stal

09.04
Unia     –  Wilki
Motor   – Sparta

Mecz kolejki:

Zdecydowanie mecz w Lublinie, Mistrzowie i finaliści z dwóch ostatnich sezonów, oba zespoły zapowiadają w tym sezonie walkę o złoto. Motor przebudowany z nowym liderem Mistrzem Świata Jarosławem Hampelem, Sparta wzmocniona powrotem Łaguty oraz Piotrem Pawlickim do tego pojednki 3 krotnego Mistrz Świata Bartosza Zmarzlika debiutującego jako zawodnik Motoru i 3 zawodnika świata Macieja Janowskiego.Równie ciekawy pojedynek dwóch najlepszych zawodników u-24 Kubery i Bewleya.

Z pozostałych meczów GKM może pokazać, że walczy o coś więcej niż utrzymanie – na początek ciężki mecz z Włókniarzem, w barwach którego zadebiutuje po wielu latach startów w innych klubach ich wychowanek Maks Drabik. Istotny w kwestii dolnej części tabeli będzie mecz w Lesznie – jeśli Wilki wywiozły by choć jeden punkt, byłby to niezły początek. Do tego dodatkowy smaczek – powrót Doyla do Leszna (mimo uzgodnionego kontraktu ogłoszonego odszedł do Wilków) oraz wychowanka Leszna Krzysztofa Kasprzaka.

2. Kolejka:

14.04
Sparta         –   Unia
Stal             –   GKM

16.04
Włókniarz   –  Motor
Wilki           –  Apator

Mecz kolejki:

Tutaj ciężko postawić na jeden mecz – dlatego podaję dwa   –  żużlowe El Classico czyli Sparta – Unia, oraz mecz dwóch zespołów walczących o złoto czyli Włókniarza z Motorem. W 1 meczu Sparta będzie zdecydowanym faworytem, a Piotr Pawlicki, były kapitan Unii wystąpi po raz pierwszy przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. Z kolei zawodnik, który był głównym autorem mistrzostwa Motoru – Michelsen wystąpi po przeciwnej stronie, podobnie jak również inny Mistrz Polski z tego roku – Maks Drabik..

Istotny dla układu dolnej części tabeli będzie pojedynek w Gorzowie. Jeśli GKM myśli o wygranej konieczny będzie co najmniej punkt w Gorzowie. Wilki po raz pierwszy pojadą w ekstralidze u siebie. Ich rywalem będzie Apator, który w ostatnich latach mimo mocnego składu nie mógł odnieść sukcesu.

3. Kolejka:

21.04
Włókniarz   –  Stal
Motor          – Wilki

23.04
GKM           –  Unia
Apator – Sparta

Mecz kolejki:

GKM Grudziądz  –  Unia Leszno  –  mecz bardzo ważny w temacie walki o play off albo utrzymania. GKM u siebie jest dosyć mocny co pokazywał w ostatnich sezonach. Do tego wzmocniony przed sezonem.

Ciekawe spotkanie też we Wrocławiu – powrót żużlowców rosyjskich po zawieszeniu (Mistrz Świata z zeszłego roku Artiom Łaguta i 3 żużlowiec Świata Emil Sajfutdinov). Ciekawe będą też pojedynki z jednej strony debiutanta z tego roku w SGP, który wygrał 2 turnieje – Daniela Bewleya, i jego rodaka walczącego do końca o medal IMŚ – Roberta Lamberta.

Piątkowe spotkania raczej będą spotkaniami bez większych emocji.

4. Kolejka

28.04
Unia   –  Apator
Stal     –  Motor

30.04
Sparta  – Włókniarz
Wilki    – GKM

Mecz kolejki:

Sparta  –  Włókniarz  – dwa zespoły które mają szansę spotkać się w wielkim finale. Oba mają wyrównany skład, jedynie braki w formacji juniorskiej jeśli chodzi o drugiego juniora. Istotna będzie dyspozycja debiutującego w formacji seniorskiej Miśkowiaka oraz byłego żużlowca Sparty Maksa Drabika. Wrocławianie zawsze mocni, a na Olimpijskim będą jednak faworytami.

Równie istotny i ciekawy bo z podtekstami będzie drugi niedzielny pojedynek – GKM pojedzie do beniaminka z Krosna. Kasprzak który był dogadany z GKM wybrał większe pieniądze w Krośnie. Mecz istotny w walce o utrzymanie. Ciekawe pojedynki dwóch byłych Mistrzów Świata Doyla z Pedersenem.

Dla Unii ważny mecz, bo z zespołów z czołówki chyba najłatwiejszy dla nich rywal.

Wydarzeniem kolejki z pewnością będzie powrót Mistrza Świata Bartosza Zmarzlika do Gorzowa, po raz pierwszy jako zawodnik gości.

5 Kolejka:

05.05
Włókniarz  – Wilki
Apator        – GKM

07.05
Sparta    –  Stal
Motor    –   Unia

Mecz kolejki:

Apator  – GKM    –  akurat kolejka taka gdzie gospodarze są zdecydowanymi faworytami, wybieram ten mecz bo zapowiada się najrówniejsza walka. Pojedynki Fricka i Pedersena z Sajfutdinowem i Lambertem zapowiadają się ciekawie.

Z powrotów – Woźniak wraca do Wrocławia w którego barwach jeżdżąc został Indywidualnym Mistrzem Polski. Jeszcze ciekawsze pojedynki Świdnickiego, wychowanka Włókniarza aktualnie zawodnika u-24 Wilków, z zawodnikiem z którym przez parę sezonów tworzył najlepszą parę juniorską w lidze – również w u-24 Miśkowiakiem.

6 Kolejka:

19.05
Unia    – Włókniarz
GKM   – Sparta

21.05
Wilki    – Stal
Apator  – Motor

Mecz kolejki:

Wilki – Stal – kolejny z serii pojedynków o wszystko w dolnej części tabeli. Wilki intensywnie próbowały wyciągnąć Vaculika ze Stali, lecz im się to nie udało. Dodatkowo Krzysztof Kasprzak pojedzie przeciwko klubowi w którym występował 8 lat i walnie przyczynił się do zdobycia 2 tytułów Mistrzowskich.

Ciekawie zapowiada się też pojedynek w Toruniu – Jack Holder przez kilka ostatnich sezonów reprezentował barwy gospodarzy, a Lampart w ostatnich sezonach był czołowym juniorem ligi i Motoru. Zapowiadają się emocjonujące pojedynki Dudka ze Zmarzlikiem.

W Lesznie Bartosz Smektała wrócił do swojego macierzystego klubu, po nie najlepszych dwóch sezonach w barwach Włókniarza. Z kolei Gleb Czugunov, pojedzie przeciwko zespołowi z którym świętował Mistrzostwo Polski przed rokiem.

7 Kolejka:

26.05
Sparta     – Wilki
Motor      – GKM

28.05
Włókniarz- Apator
Stal           – Unia

Mecz kolejki:

Stal  –  Unia  – mecz który może zadecydować o być albo nie być. W ostatnich sezonach. Rewanż za finały 2018 i 2020. Jeszcze niedawno ligowy klasyk na topie.  Stal bez Zmarzlika jednak zdecydowanie słabszy zespół, Unia również nie wygląda mocno – największa nadzieja w Kołodzieju.

Innym ciekawym meczem będzie drugi niedzielny pojedynek – zespoły walczące w przyszłym sezonie o medale. Będzie to również rewanż za mały finał – Włókniarz pokonał Apatora w walce o brąz. Ciekawie zapowiadają się pojedynki Madsena z Lambertem i Dudka z Woryną. W obu zespołach rolę u-24 pełnią dwaj najlepsi juniorzy ostatnich lat – Lampart w Toruniu i Miśkowiak we Włókniarzu.

Rundę rewanżową żeby się nie powtarzać ograniczę do terminarza oraz do ewentualnych ciekawostek.

8 Kolejka

04.06
GKM    –  Motor
Unia    – Stal

25.06
Wilki   –  Sparta
Apator  – Włókniarz

W Toruniu pojedynek Mistrza i wicemistrza Polski juniorów z 2021 r oraz 1 i 3 zawodnika Mistrzostw Świata juniorów z tego samego roku.

9. Kolejka

09.06
Sparta   –  GKM
Stal       – Wilki

11.06
Włókniarz  – Unia
Motor         – Apator

Do Wrocławia wracają zawodnicy którzy wspólnie jeździli i zdobywali medale ze Spartą – Max Fricke (2 razy brąz, raz srebro) i Gleb Czugunov (to samo co Fricke plus złoto). Dla Gleba będzie to pierwszy występ w roli gościa na Olimpijskim.

Do Lublina również po raz pierwszy jako gość przyjedzie jeden z najlepszych juniorów zeszłych lat Wiktor Lampart.

10. Kolejka

16.06
Stal   –  Sparta
Wilki  – Włókniarz

18.06
Unia   – Motor
GKM   – Apator

Pojedynki zespołów typowanych do dolnej czwórki (jako gospodarze) z zespołami typowanymi do półfinału.

11. Kolejka

30.06
Apator   –  Unia
Motor    –  Stal

02.07
Włókniarz  – Sparta
GKM        – Wilki

Powrót Krzysztofa Kasprzaka do Grudziądza (nie będzie miło przywitany), powrót Chrisa Holdera do klubu z którym zdobył złoty medal Mistrzostw Polski i występował 13 lat.

Do Lublina przyjeżdża były klub Zmarzlika.

12. Kolejka

07.07
Unia   –  GKM
Wilki  –  Motor

09,07
Sparta   – Apator
Stal      – Włókniarza

Włókniarz będzie chciał się zrewanżować Stali za tegoroczny półfinał. We Wrocławiu sporo medalistów GP  – po obu stronach medaliści z Rosji, w Sparcie Tai Woffinden i Maciej Janowski a w Toruniu Patryk Dudek. Do tego młodzi ciągle rozwijający się Lambert i Bewley.

13. Kolejka

21.07
Unia   – Sparta
Apator- Wilki

23.07
GKM   – Stal
Motor   – Włókniarz

Wydarzenie kolejki to powrót byłego kapitana Piotra Pawlickiego po raz pierwszy jako gościa na torze gdzie zdobywał 6 złotych medali DMP.

14. Kolejka

04.08
Włókniarz  – GKM
Stal             – Apator

06.08
Sparta         – Motor
Wilki           – Unia

Doyle w bardzo ważnym pojedynku ze swoim byłym klubem Unią Leszno. We Wrocławiu pojedynek potencjalnie dwóch najlepszych juniorów Kowalskiego i Lamparta.

Play off:

Ćwierćfinały  – 13.08 , rewanż 20.08

Pólfinały         – 27.08, rewanż 10.09

o 3 miejsce      – 17.09  rewanż 23.09

Finał                 – 17.09 rewanż 24.09