W ostatnim wydaniu sportowych Faktów, które ukazały się antenie TVP3 Wrocław prezes Aquapark Szarży Wrocław Adrian Kocu opowiadał o zbliżającym się wielkimi krokami sezonie speedrowerowym.

Widzowie mogą się dowiedzieć o międzynarodowym składzie rateli. W drużynie występować będzie dwóch Anglików, Walijczyk i Australijczyk. Najlepszy z tego kwartetu jest Ben Mould, aktualny indywidualny mistrz świata.

Aquapark Szarża Wrocław chce się utrzymać w CS Superlidze. By tego dokonać najlepiej jest awansować do play off sześciozespołowej ligi. A po wejściu do czwórki najlepszych otworzy się szansa walki o medale.

Ściągnięcie zawodników zagranicznych do Szarży jest zabiegiem marketingowym i prezes klubu ma nadzieje, że na zawody rateli będzie przybywać większa liczba widzów a speedrower stanie się bardziej popularny wśród Wrocławian.

W nowym sezonie bardzo silny będzie TSŻ Toruń, który pozyskał kilku ciekawych zawodników.

W nowym sezonie Szarża Wrocław będzie miała swoja filię w Lubaniu. Unia Lubań wystartuje w 2 Lidze Okręgu Zachodniego. Młodzi zawodnicy z Lubania będą mieli szansę debiutu w rozgrywkach ogólnopolskich.

Szarża Wrocław stawia na szkolenie dzieci. Obecnie w klubie jest kilkanaścioro żaków w wieku od 5 lat. Wszystkie chętne dzieci ratele zapraszają na zajęcia na torze przy ul. Krajewskiego 1.

Więcej w materiale wideo:

Zdjęcie: autor tekstu