Już tylko tydzień został do startu żużlowej ekstraligi. Kibicie cieszą się, że znów zobaczą swoich idoli walczących na torze. Niestety przynajmniej w początkowej fazie sezonu tylko na ekranach telewizorów.

Coraz ciekawiej dzieje się w ligowych drużynach.

Jedni, jak Unia Leszno, by ratować klubowe finanse, pozbywają się jednego ze swoich liderów, doświadczonego zawodnika Jarosława Hampela. Mimo dżentelmeńskiej umowy zawartej jesienią, w czasie gdy brakuje pieniędzy w kasie, priorytety u niektórych się zmieniają i wcześniej dane słowo (chodzi o leszczyńskich działaczy) nie ma żadnego znaczenia. Otóż po pierwszym treningu Hampel mógł odejść z Unii i poszukać sobie nowego klubu. Tak oto Jarosław Hampel na sezon 2020 został wypożyczony do Motoru Lublin, z czego bardzo się cieszą tamtejsi fani, działacze a już trochę mniej polscy seniorzy, których status w drużynie nieco uległ zmianie. Jarku, powodzenia na żużlowym torze.

Natomiast w Sparcie Wrocław zawodnicy trenują na torze Stadionu Olimpijskiego i mają spokojne głowy przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi. Może poza jednym bólem głowy ciągnącym się od jesieni 2019 – „sprawą Maksa Drabika”.

Wrocławscy działacze nie próżnują i kolejny raz udowadniają, że nawet w dobie koronawirusa pozyskanie kolejnych sponsorów dających swoje pieniądze na żużel nie jest dla nich żadnym problemem. Jak ulał pasuje stwierdzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Klub na swojej stronie internetowej wts.pl, oraz lokalne media poinformowały wczoraj (04.06.2020) o pozyskaniu kolejnego sponsora. We wrocławski żużel zaangażował się dealer samochodów Renault firma Nawrot. Popularny dealer samochodowy z Długołęki podpisał 3-letni kontrakt sponsorski z WTS Sparta i został sponsorem głównym Betard Sparty Wrocław, drużynowego wicemistrza Polski na żużlu.

Jak czytamy na stronie:

„Firma Nawrot, jeden z największych dealerów samochodowych na Dolnym Śląsku, od wielu lat angażuje się w ważne i cenione przez mieszkańców inicjatywy sportowe we Wrocławiu i okolicach. Jest m.in. głównym sponsorem motoryzacyjnym piłkarskiego Śląska Wrocław, oficjalnym sponsorem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Wojskowego Klubu Sportowego, a także lokalnych drużyn młodzieżowych.

– Bardzo się cieszę, że do grona sponsorów naszego klubu dołącza firma Nawrot. Każda nowa umowa sponsorska to dla nas powód do radości i dumy – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS Sparta. – Branża motoryzacyjna to wręcz naturalny partner dla klubu żużlowego, wiele nas przecież łączy. Wiem też, że nasz nowy sponsor główny, który od ponad ćwierć wieku działa na terenie Wrocławia i okolic, ma duże doświadczenie we współpracy z organizacjami sportowymi. Dzięki temu będziemy mogli realizować wiele ciekawych projektów. Nie zdradzamy jeszcze szczegółów, ale nasi kibice dostrzegą je już wkrótce – dodaje Andrzej Rusko.”

Jest to kolejny dowód na to, iż we Wrocławiu poważnie myśli się o tytule Drużynowych Mistrzów Polski w sezonie 2020. Jak będzie czas pokaże.

Jeszcze inni tak nie „odpuszczają” na treningach. W czwartek 04.06.br podczas treningu w Gorzowie jadąc z Bartoszem Zmarzlikiem, na tor upadł Niels Kristian Iversen. Początkowo podejrzewano złamanie barku. Na szczęście skończyło się tylko na potłuczeniach.

Jak widać „za pięć” dwunasta praktycznie w każdym klubie zbroją się do walki o tytuł DMP 2020.

Niech ten sezon się w końcu zacznie!