W sobotę 13.06.2020 r. na torze przy ul. Krajewskiego 1 po raz kolejny odbył się speedrowerowy trening. W ten upalny dzień rywalizowali ze sobą zawodowcy, początkujący oraz dzieci. Odbyły się również biegi pokazowe z udziałem min. wielokrotnego mistrza świata Marcina Szymańskiego. Rywalizujący ze sobą zawodnicy, mimo towarzyskiego charakteru rozegranych zawodów nie „odpuszczali” ani na chwilę. Walka na torze była ostra, ale fair.

Grupa działaczy-pasjonatów speedrowera z Adrianem Kocurem na czele, po raz kolejny zaprosiła na trening ekipę telewizyjną. Tym razem towarzyskie zmagania speedrowerzystów nagrywała publiczna TVP Wrocław. O specyfice dyscypliny, budowie roweru czy też o cechach charakteru niezbędnych do uprawiania tego sportu opowiadał Marcin Szymański.

Program o tej widowiskowej dyscyplinie sportu będzie można obejrzeć dziś w TVP 3.

Nowo powstający speedrowerowy klub Szarża Wrocław zaprasza wszystkich chętnych na swoje treningi. Każdy, kto chce poznać specyfikę wyścigów rowerowych na torze, oraz każdy kto chce zobaczyć co to jest speedrower może przekonać się osobiście we Wrocławiu na torze SP 45 przy ul. Krajewskiego 1 na wrocławskim Sępolnie.