Był przyjacielem Alfreda Smoczyka. Stanisław Przybylski urodził się 19 kwietnia 1927 roku w Lesznie. W 1948 roku, w wieku 21 lat startuje w drużynie LKM Leszno. Drużyna z Wielkopolski zakwalifikowała się do rozgrywek o tytuł drużynowych mistrzów Polski – pierwszej powojennej takiej rywalizacji a także pierwszej w historii naszego żużla. O zwycięstwo w DMP dziewięć drużyn walczyło w trójmeczach.

Stanisław Przybylski w barwach LKM Leszno w ramach DMP zadebiutował w drugiej rundzie tych zmagań, która odbyła się 10 czerwca 1948 roku w Łodzi. LKM Leszno wywalczył wówczas 21 punktów i wyprzedził DKS Łódź (14 pkt) oraz OM Tur Okęcie Warszawa (13 pkt).

Dla drużyny LKM punkty zdobywali wówczas: Alfred Smoczyk 8 (2,3,3), Józef Olejniczak 9 (3,3,3) oraz Stanisław Przybylski 4 (d,2,2). Rezerwowy Antoni Osiecki nie startował wówczas.

W trzeciej rundzie DMP, 18 lipca 1948 roku, w trójmeczu w Lesznie, LKM wystąpił w takim samym składzie co w Łodzi, a Przybylski zdobył wówczas 6 punktów (2,3,1). Gospodarze i ten trójmecz wygrali z dorobkiem 21 oczek.

Ostatecznie drużynowym mistrzem Polski w 1948 roku została ekipa PKM Warszawa a LKM Leszno zajął drugie miejsce. W kolejnych 6 latach drużyna z Leszna (LKM a Później Unia) nie miała sobie równych w Polsce. Stanisław Przybylski ma w swoim dorobku dwa tytuły DMP z lat 1951-1952. W 1950 roku startował na maszynach przystosowanych, zwyciężając w barwach zespołu Unii II Leszno w rozgrywkach Poznańskiej Ligi Okręgowej.

Po sezonie 1952 w wieku 25 zakończył karierę sportową. Później został klubowym mechanikiem. Do ostatnich dni był na bieżąco ze swoją ukochaną dyscypliną sportową.

Żużel był dla niego bardzo ważny. W jego mieszkaniu na każdym kroku można było odnaleźć żużlowe pamiątki z tamtych odległych dla nas lat: medale, zdjęcia, programy, proporczyki. Do leszczyńskiego żużla, ale nie tylko miał wciąż wielki sentyment. Żył tą dyscypliną do końca swoich dni. Z jego odejściem kończy się pewna era czarnego sportu. Był człowiekiem – duszą. – tak wspomina Przybylskiego portal Leszno.naszemiasto.pl

Stanisław Przybylski zmarł w wieku 94 lat 20 maja 2021 roku.

Prezydent Leszna, Łukasz Borowiak tak wspomina wychowanka Unii: Otrzymałem bardzo smutną wiadomość. Nie żyje Stanisław Przybylski, legenda Unii Leszno, przyjaciel Alfreda Smoczyka, wspaniały zawodnik, mechanik, dusza-człowiek W kwietniu br. świętowaliśmy Jego 94. urodziny. Rozmawiałem z nim niedawno przez telefon… Niezmiernie mi przykro

Historia tworzona przez lata: Stanisław Przybylski: