James Bond urodził się 5 lipca 1938 roku. W czasie swojej trwającej 14 lat kariery jeździł na żużlu dla Wolverhampton Wolves, Swindon Robins i Long Eaton Archers .

Bond urodził się w Sutton Coldfield w 1938 roku. Przed startem w „prawdziwym” speedwayu brał udział w zawodach w cycle speedwayu (speedrowerze) dla klubu Sutton Coldfield Stars. W 1960 roku wstąpił do wojska i dołączył do Royal Corps of Signals, gdzie szkolił się jako kierowca-doręczyciel (wojskowy doręczyciel wiadomości jeżdżący na motocyklu). Później dołączył do Royal Signals Motorcycle Display Team, występując min. w Wielkiej Brytanii i w Madison Square Gardens w Stanach Zjednoczonych.

Royal Signals Motorcycle Display Team (RSMDT), znany również jako White Helmets, był grupą służących żołnierzy z Royal Corps of Signals of the British Army, którzy dawali publiczne pokazy umiejętności motocyklowych, akrobacji i jazdy kaskaderskiej. Zespół miał swoją siedzibę w domu Royal Signals w Blandford Camp w Dorset. Zespół został rozwiązany pod koniec 2017 roku

Bond po raz pierwszy na żużlu wystąpił jako junior w 1961 roku. Od 1963 przez osiem kolejnych sezonów występował w zespole Wolverhampton Wolves. W 1963 roku, Wilki wygrały Provincial League. James był nazywany „007” w odniesieniu do jego fikcyjnego imiennika, który stworzony przez Iana Fleminga był agentem Jej Królewskiej Mości. Po sezonie 1971 opuścił Wolves przenosząc się się do Swindon Robins. Po dwóch sezonach z Robins, spędził sezon z Long Eaton Archers po czym pod koniec 1974 roku zakończył sportową karierę.

W latach 1965 – 1973 występował w British League. W wieku 31 lat w 1969 roku miał swój najlepszy sezon na brytyjskich torach żużlowych. Dla Wolves zdobył wówczas 248 punktów i 36 bonusów w 37 meczach ligowych. Pod taśmą startową stawał 154 razy. Jego średnia meczowa wynosiła: 7,38 pkt/mecz. Średnia biegowa to: 1,844 pkt/bieg. Zdobył wówczas jeden płatny komplet (po raz drugi i ostatni w karierze) punktów w meczu ligowym.

Bond reprezentował Anglię w meczach przeciwko Australii w 1969 roku. Wygrał pierwsze halowe zawody żużlowe, Midland Riders Championship, które odbyły się w Granby Halls w Leicester w 1971 roku.

Wg danych buzzlearn.com James Bond w 2023 roku ukończył 85 lat i ma się dobrze.

Film nakręcony w piątek 5 lipca 1968 roku (w dniu 30 urodzin Jamesa Bonda) przedstawiający mecz Ligi Brytyjskiej pomiędzy Wolves a Swindon Robins. Zawodnicy rozpoznani na filmie: Jim Airey, James Bond, Dave Parry i Mick Handley. Wynik końcowy: Wolves – Swindon 43 – 35.

Źródło: buzzlearn.com, wwosbackup.proboards.com, www.bornglorious.com

Zdjęcie: http://edinburghspeedway.blogspot.com, twitter Jack Wright