Zapraszamy na rozmowę z Adrianem Kocurem, na temat organizacji Memoriału im. Jakuba Kroczaka

Redakcja: Już za miesiąc po wielu latach przerwy, odbędzie się Memoriał Jakuba Kroczaka. Skąd pomysł na powrót do przeszłości?

Adrian Kocur: W zasadzie jest to głównie zasługa Marcina Szymańskiego, który podczas naszej pierwszej rozmowy powiedział, że chciałby powrotu tego Memoriału, więc już wtedy obaj wiedzieliśmy, że ta impreza to nasz główny cel na sezon 2020, we Wrocławiu.

R: Czy możecie już zdradzić format zawodów?

AK: Memoriał będzie się składać z dwóch turniejów. Jeden indywidualny, a drugi drużynowy. W pierwszym wystartuje ósemka zawodników, którzy startowali z Kubą w drużynie Sparty. Organizujemy to dlatego żeby każdy, kto miał kontakt właśnie z Kubą mógł oddać mu hołd po wielu latach przerwy, wiem jak jest to ważne dla Witka, Marka, czy też Michała, więc taki turniej również obowiązkowo musi się odbyć. Stawkę uzupełnią zawodnicy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Jeśli chodzi o zawody drużynowe to zastosujemy jak na Memoriał dość zaskakującą formułę, bo będą to zawody w formule DPŚ na żużlu.

R: Skąd pomysł na taką formułę zawodów?

AK: Głównie to z tego względu, że tego 26 września, chcemy zrobić dobrą promocję speedrowera we Wrocławiu i pokazać, że powstaje drużyna Szarża Wrocław. Jestem pewien, że to będzie magiczny dzień na Krajewskiego. Mamy ładny tor, gdzie jest dużo zieleni, a sztuczne oświetlenie nadaje temu jeszcze większego uroku.

R: Można zdradzić jakie drużyny wystartują?

AK: To oficjalnie podamy w poniedziałek, ponieważ musimy jeszcze dograć szczegóły z jedną drużyną, ale IMP w Gnieźnie będą świetną okazją żeby to uczynić.

R: OK, zawody drużynowe, ale tak w zasadzie to Szarża Wrocław jeszcze nie ma swojego składu, więc kogo ujrzymy w barwach czerwono-żółtych?

AK: Haha, no tak jako tako swojej drużyny w tym sezonie jeszcze nie mamy, ale są to zawody towarzyskie, więc chodzi tutaj tylko i wyłącznie o promocje speedrowera we Wrocławiu, ale także po to, żeby kolejny raz pojechać dla Kuby. Jeśli chodzi o nasz skład to jest on praktycznie gotowy. Każdy kto interesuję się speedrowerem, to może się łatwo domyślić, że z pewnością będzie to Marcin Szymański, a resztę nazwisk podamy w odpowiednim czasie. Z pewnością nie będzie w tej ekipie Mateusza Ślęzaka, który już w tym sezonie najprawdopodobniej nie wystartuje.

R: Na jakim etapie przygotowań jesteście?

AK: Został miesiąc, więc zaczynamy się brać do ostrej pracy. Myślę, że ważne będą najbliższe dwa tygodnie, gdzie także mamy spotkanie z miastem. Chcemy to zrobić dobrze od promocji zawodów, przez dobrą organizację. Wiemy, że możemy się spodziewać dobrej frekwencji. Podczas Drużynowych Mistrzostw Wrocławia frekwencja wyniosła ok 70-80 osób, gdzie praktycznie bez większej reklamy i rozgłosu uważam to za dobry wynik, a zawody organizowaliśmy na wariata w kilka dni.

R: Obecnie jeśli są organizowane treningi, turnieje żaków, nie ma maszyny startowej, czy to się zmieni 26 września?

AK: Nie. Z jednego prostego względu, tor został wybudowany z Budżetu Obywatelskiego i przez 5 lat od jego powstania nie możemy tam nic zrobić. Z tego co mi wiadomo ten okres kończy się w tym roku. 4 września będziemy rozmawiać z Urzędem Miasta i myślę, że tak jak 26 września, tak samo i 4.09. będą bardzo ważne dla naszego klubu. Myślę, że brak maszyny startowej to nie problem. Cieszmy się, że po tylu latach Wrocław na nowo zaczyna żyć speedrowerem, a każdy kto pojawi się we wrześniu przyczyni się do tej odbudowy speedrowera u nas.

R: Czy jest planowana jakaś transmisja w internecie?

AK: Tak coś planujemy, ale nie jestem w stanie powiedzieć dzisiaj, czy to będzie coś w stylu spotkań ligowych z Częstochowy, czy zwykła transmisja na profilu klubowym. Wszystko zależy jakim budżetem będziemy dysponować.

Jeśli czytają to osoby, które chciałby nam pomóc, finansowo, lub też przy samej organizacji zawodów, to serdecznie zapraszamy. Można skontaktować się przez facebook, Szarża Wrocław ale tez pod numerem telefonu: 574 550 026

R: Dziękuje za rozmowę.

AK: Dziękuje również, ale chciałbym już teraz Wszystkich serdecznie zaprosić tego dnia do Wrocławia. Myślę, że będzie warto nas odwiedzić!