Pół wieku Tomasza Golloba Dziś swoje 50 urodziny obchodzi nie kto inny ale uwielbiany przez nas Tomasz Gollob (ur.11.04.1971r. w Bydgoszczy).

Gollob jest postacią, której nie trzeba przedstawiać kibicom żużla. Olbrzymi żużlowy talent, z początku wielka nadzieja polskiego speedwaya. Dość szybko awansował do czołówki światowej, zdobywając dla Polski całą masę medali Mistrzostw Świata, zarówno indywidualnie jak i w drużynie.

Gollob to postać wybitna a jego wkład w uczynienie polskiego żużla silnym po wcześniejszych latach kryzysu jest wręcz olbrzymi. W sezonie 2010 osiągnął największy możliwy sukces w tym sporcie, zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

Gollob to wielki pasjonat nie tylko żużla ale także motocykli w ogóle. Jego karierę żużlową jak i sportową przerwał bardzo groźny wypadek przed zawodami motocrossowymi w roku 2018, po którym nasz dzisiejszy solenizant ciężko pracuje by dojść do jak największej sprawności. Panu Tomaszowi życzymy 100 lat a także wielkich postępów w rehabilitacji.