Niemiecki żużlowiec Hans Siegl doznał złamania żeber w wypadku na torze w Plattling 19 marca 1978 roku. Do ścigania wrócił dwa miesiące później. W rozegranych 25 maja 1978 roku zawodach pełnił funkcję kapitana w drużynie żużlowej MSC Olching. Następnego dnia wziął udział w niemistrzowskiej imprezie żużlowej która odbyła się na torze w Linz w Austrii.
Podczas trzeciego biegu Hans Siegl jechał tuż za austriackim zawodnikiem Wannaskiem, który upadł, po tym jak na pierwszym wirażu złamał mu się podnóżek. Siegl nie mógł ominąć leżącego na ziemi jeźdźca. Wpadł w niego. W wyniku czego wykonał salto i ponownie doznał złamania żeber, ale także pęknięcia wątroby. Hans Siegl zmarł w wyniku odniesionych obrażeń trzydzieści dni później, w niedzielę 25 czerwca 1978 roku w szpitalu w tym samym mieście, osłabiony po kilku operacjach, w wieku zaledwie 32 lat.

Hans Siegl był synem słynnego zawodnika wyścigów po piasku Albina Siegla. Hans Siegl.Karierę rozpoczął w 1966 roku startując w imprezach żużlowych na torach klasycznych, torach długich i na torach lodowych. W latach 1971–1977 czterokrotnie ścigał się w Mistrzostwach Świata na długim torze, dwukrotnie zajmując drugie miejsce: w 1973 r. w Oslo w Norwegii za Ole Olsenem z Danii oraz w 1977 r. w Aalborg w Danii za Andersem Michankiem ze Szwecji.
W 1971 był trzeci w mistrzostwach Niemiec, a w 1972 został mistrzem Niemiec na długim torze w Pfarrkirchen. Hans Siegl urodził się w Gröbenzell w 1944 roku.
Osierocił dwóch synów i córkę z pierwszego małżeństwa oraz dziewczynkę, którą właśnie urodziła jego narzeczona.
Żródło: motorsportmemorial.org
Zdjęcia: speedway-yesterday.de








