We środę 22.07.2020 o godzinie 18:30, na torze przy ul. Krajewskiego 1, jak co tydzień odbył się trening dzieci. Nowopowstający klub Szarża Wrocław planuje w sezonie 2021 wystartować w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Zarządzajacy klubem, nie tylko dorosłych i pierwszą drużynę mają na uwadze. W Szarży doskonale zdają sobie sprawę, że praca z najmłodszymi przyniesie wymierne efekty.

Liczba dzieci na ostatnim treningu żaków Szarży przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Sporo żaków po raz pierwszy zjawiło się na torze do speedrowera. Należy się tylko cieszyć, iż najmłodsi chcą się ścigać na rowerach na torze. Na wrocławskim Sępolnie pojawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Najmłodsze z nich miały trzy lata. Trening poprowadził były zawodnik speedrowerowej Sparty Marek Mutor. Pomagał mu dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Marcin Szymański. Zawodnik Lwów Częstochowa udzielał cennych wskazówek dotyczących jazdy rowerem.

Ze względu na różnicę wieku i umiejętności dzieci zostały podzielone na kilka grup. Dla niektórych z nich była to pierwsza okazja do ścigania na torze.

Mimo, iż był to trening, dla żaków zorganizowano również wyścigi. Po twarzach dzieci widać było jak bardzo angażują się w rywalizację z rówieśnikami. Odpoczywające po swoich startach dzieci żywiołowo i głośno dopingowały startujących na torze. Po każdym biegu widać było najszczersze, nieskrywane emocje – emocje najmłodszych. Było więc zadowolenie z wygranego biegu, grymas po przegranej oraz złość. Ale nie brakowało też radości dzieci z samego ukończenia wyścigu, po przejechaniu określonych wcześniej, przez prowadzącego, okrążeń.

 

 

Najmłodsi, którzy pierwszy raz zjawili się na trenigu Szarży, po zakończonych zajęciach zapowiadali, że wezmą udział w kolejnych treningach.
Młoda Szarża aktywnie spędza wakacje. Po rozegranym na początku lipca turnieju indywidualnym, w sobotę 25.07.2020 r. wrocławskie żaki wybierają się na towarzyskie zawody do Zielonej Góry, by rywalizować ze swoimi rówieśnikami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniego treningu: