3 listopada 1980 r w duńskim Odense urodził się Hans Nørgaard Andersen. Swoją żużlową karierę zaczął w sposób klasyczny dla Duńczyków – na minitorach. Szybko zaczął odnosić sukcesy. W 1995 roku został indywidualnym mistrzem Danii w tej odmianie sportu żużlowego (przeznaczonej dla zawodników do 16 roku życia). Rok później został mistrzem Danii juniorów w żużlu na torach klasycznych.

W 2003 roku po raz pierwszy wystartował w cyklu Grand Prix . A już rok później, już jako stały uczestnik cyklu IMŚ niespodziewanie stanął na podium GP Słowenii w Kršku oraz wygrał GP Skandynawii w Göteborgu, wyprzedzając na dystansie późniejszego mistrza świata Jasona Crumpa.

Bardzo dobry dla Duńczyka był sezon 2006. Niestety  nie był stałym uczestnikiem Speedway Grand Prix. Nie startował w czterech pierwszych turniejach, ale począwszy od piątej rundy wystartował już we wszystkich zawodach ówczesnego cyklu. Andersen wygrywając GP Danii, a później GP Czech powtórzył wyczyn Marka Lorama z 1999 i Martina Dugarda z 2000, stając się trzecim zawodnikiem, który wygrał turniej Grand Prix nie będąc stałym uczestnikiem cyklu. Ponadto był drugi w Malilli i trzeci w Lonigo. Zapewne gdyby nie opuszczenie czterech pierwszych rund SGP 2006 (z oczywistych względów) byłyby na podium w klasyfikacji końcowej indywidualnych mistrzostw świata. Ostatecznie z dorobkiem 101 punktów zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu GP.

W sezonie 2006 Andersen występował w czterech ligach – bronił barw WTS Sparty Wrocław (Polska), Peterboroug Panthers (Wielka Brytania), Luxo Stars Målilla (Szwecja) i Brovst (Dania). Wówczas Duńczyk został drużynowym mistrzem Polski oraz Wielkiej Brytanii, a w Szwecji ze swoją drużyną zajął trzecie miejsce. Warty uwagi jest fakt, iż w 2006 r jego średnia biegowa w każdej z lig nie była niższa niż 2,40 pkt/bieg. W Polsce, Szwecji oraz na Wyspach na koniec sezonu plasował się w czołowej piątce najskuteczniejszych zawodników ligi.

W sezonach 2007 i 2008 zajmował piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix. Później już takich wyników nie osiągnął. Ostatni start w SGP zaliczył w 2012 r w kończącej cały cykl turniejów o tytuł IMŚ w GP Polski w Toruniu.

Podczas 10  sezonów startów w cyklu SGP Hans Andersen uczestniczył w 87 turniejach, zdobywając przy tym 779 punktów. 21 razy występował w biegach finałowych. Na podium stawał 16 razy, z czego 4 turnieje SGP wygrał (2004 – GP Skandynawii, 2006 – GP Danii, 2006 – GP Czech, 2008 – GP Wloch).

W bieżącym sezonie w lidze polskiej startował na trzecim szczeblu rozgrywek reprezentując barwy Lokomotivy Daugavpils. Wystąpił tylko w 6 meczach swojej drużyny i odjechał 23 biegi. W związku z powyższym nie został sklasyfikowany. Zdobył 27 pkt plus 5 bonusów, co dało mu średnią 1,391 pkt/bieg w polskiej 2 lidze żużlowej.

Od początku kariery Andersen wypracował sobie oryginalną technikę jazdy, z wysoko podniesionymi do góry łokciami, stąd jego pseudonim „Ugly Duck” (ang. brzydkie kaczątko).

Zdjęcie: media społecznościowe Hansa Andersena