Na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) poinformowano o tym, iż 3 grudnia w Rimini odbędzie się spotkanie podsumowujące 2022 rok w światowym motosporcie.

Doroczna ceremonia wręczenia nagród FIM po raz pierwszy odbędzie się w imponującym Palacongressi Rimini – IEG Expo we Włoszech.

Sobota 3 grudnia pozwoli całej rodzinie FIM ponownie się spotkać i świętować nie tylko wielu Mistrzów Świata FIM – nowych i powracających – ale także, co ważne, sezon 2022, w którym dzięki znacznej poprawie warunków zdrowotnych wyścigi we wszystkich dyscyplinach powróciły do normalnego trybu na wszystkich kontynentach. I co znamienne, normalność sprawiła że fani powrócili na tory na całym świecie.

Ceremonia wręczenia nagród FIM zostanie poprzedzona Zgromadzeniem Ogólnym FIM, które odbędzie się w piątek 2 grudnia w tym samym miejscu. Przedstawiciele ponad stu federacji narodowych będą głosować w kilku ważnych sprawach, mi.in. także przy wyborze prezesa FIM.

Tegoroczny program obejmuje kilka dodatkowych działań w ramach nowo wprowadzonej inicjatywy Ride to FIM Awards, począwszy od spotkania okrągłego stołu zatytułowanego „PRZYSZŁOŚĆ: zrównoważony rozwój i motocykle”, które odbyło się w Museo Ducati Bologna we wtorek 29 listopada. Następnie po południu w dniu rozdania Nagród FIM odbędzie się przedkonkursowa sesja autografów z Mistrzami Świata FIM w Teatro Amintore Galli w Rimini.

Wieczorem w sobotę 3 grudnia nowo wybrany Prezydent FIM dołączy do setek gości ze wszystkich zakątków społeczności motocyklowej, aby docenić i oklaskiwać osiągnięcia niedawno ukoronowanych Mistrzów Świata FIM – w wielu przypadkach indywidualnie, ale także część ich reprezentacji narodowej.Niezależnie od dyscypliny, ich niesamowite umiejętności i odwaga zostaną w pełni docenione przez wszystkich obecnych, gdy wyjdą na scenę, by odebrać swoje złote medale.

Wśród znanych nazwisk będą także Bartosz Zmarzlik i Mateusz Cierniak, czyli mistrzowie Świata na żużlu w kategoriach seniorów i juniorów.

Bartosz Zmarzlik w tym roku zdobył trzeci złoty medal w karierze. Wcześniej tej sztuki dokonał w 2019 i 2020 roku. Z kolei Mateusz Cierniak w sezonie 2022 zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Świata juniorów.

Co jet oczywiste nie każdy może osobiście dołączyć do wydarzenia w Rimini., Ale wszyscy chętni mogą oglądać całą ceremonie  Rimini NA ŻYWO na stronie FIM na Facebooku.

Źródło: oficjalna strona FIM