Przed nami 9 kolejka ligowa Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie sezon 2021/2022 awizowana na dzień 23.IV.br. Dla zespołów ze ścisłej czołówki ligowej Grunwaldu Poznań, Pomorzanina Toruń i AZS AWF Poznań to pierwsza z trzech kolejek na szczycie tabeli.

 Prezentacje kolejki zaczniemy od spotkania derbowego: Start 1954 Gniezno podejmuje Stellę Gniezno. W rundzie jesiennej zwyciężył Start 4 -1 w meczu rozegranym 18 IX 2021r. Najlepszym strzelcem Startu jest Maciej Wejerowski – zdobywca 5 goli. Start z 6 pkt. Zajmuje 7 miejsce Najlepszym strzelcem Stelli jest Artur Mikuła zdobywca 7 bramek, którego nie zobaczymy w meczu derbowym, gdyż pauzuje za czerwoną kartkę zdobytą w meczu 8 kolejki z Grunwaldem Poznań. Stella z 9 pkt. Zajmuje 5 miejsce.

Warta Poznań podejmuje LKS Gąsawa. Jesienią Warta zwyciężyła w Gąsawie 1 do 0. Z 11 pkt zajmuje 4 miejsce. Najlepszym strzelcem zielonych jest Maciej Walkowiak zdobywca 5 bramek. LKS Gąsawa z 3 pkt. dzierży czerwoną latarnię rozgrywek. I będzie walczyć o powiększenie dorobku punktowego. Albert Wrzesiński jest najlepszym strzelcem drużyny. Zdobył 4 gole.

AZS AWF Poznań kontra AZS Politechnika Poznańska W jesiennym spotkaniu górą byli Akademicy 2 do 1. Najlepszym strzelcem AZS AWF Poznań jest Łukasz Kurniewicz strzelec 5 goli. Zespół z 18 pkt. zajmuje 3 miejsce. AZS Politechnika Poznańska to 6 zespół rozgrywek. Ma na swym koncie 7 pkt. Najlepszymi strzelcami zespołu są Robert Pawlak i Mateusz Stotko, którzy zdobyli po 5 bramek.

I spotkanie drużyn które zawsze przyciągało uwagę kibiców. Pomorzanin Toruń podejmuje Grunwald Poznań. W rundzie jesiennej Grunwald pokonał toruński zespół 4 do 2. Toruński zespół rundę wiosenną rozpoczął od porażki w Poznaniu z Politechniką 3 do 2. Najlepszym Strzelcem toruńskiej drużyny jest Wojciech Rutkowski zdobywca 11 goli. Pomorek to wicelider rozgrywek zgromadził 18 pkt. I Hegemon rozgrywek, drużyna z 42 strzelonymi i tylko 8 straconymi bramkami z kompletem 24 pkt. – Grunwald Poznań. Rundę rozpoczął od wygranej 4 do 0 z Stellą Gniezno. Najlepszym strzelcem zespołu, jak i królem strzelców ligowych jest Jacek Kurowski, zdobywca 17 bramek. To także pojedynek lidera i wicelidera strzelców bramek. To najciekawsze spotkanie mające bezpośredni wpływ na układ szczytu tabeli. Pomorzanin Toruń wyprzedza AZS AWF Poznań lepszym bilansem bramkowym +14 do +10.

To oczywiście przedligowe rozważania wszystko zawsze zweryfikuje boisko. Jak zawsze namawiam do subskrypcji mego kanału na YouTube. Pozdrawiam Mariusz Stypczyński .

Zapowiedź 9 kolejki ligowej o drużynowe mistrzostwo Polski w hokeju na trawie:

Zdjęcie z meczu Pomorzanin – Grunwald z 2019 r – autor Mariusz Stypczyński