To już pewne! W 2021 r. ze względu na trwającą pandemię  Grand Prix w Warszawie na PGE Narodowym nie odbędzie się. O odwołaniu imprezy w stolicy zdecydowały wspólnie PZM, FIM i BSI Speedway. O takiej możliwości pisaliśmy w artykule SGP 2021 – powtórka z ubiegłego sezonu!

Przypomnijmy, iż pierwotnie zaplanowane na 16 maja 2020 zawody 2021 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland przełożono na 8.08.2020, by w związku z trwającym koronawirusem przenieść ten turniej na 7 sierpnia 2021.

Rozwiązanie co do dalszego postępowania z biletami zostanie podjęte i ogłoszone opinii publicznej w ciągu najbliższych 60 dni.

Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego zabrał głoś w sprawie warszawskiego SGP: Aktualnie analizujemy wszystkie możliwości związane z zawodami zaplanowanymi na 7 sierpnia tego roku na PGE Narodowym w Warszawie, których nie rozegramy ze względu na pandemię i ograniczenia związane z możliwością wejścia na stadion wszystkich kibiców. Chciałbym uspokoić kibiców, którzy pytają o status swoich biletów – zachowują one ważność na każdy termin warszawskich zawodów i nikt nie zostanie pozbawiony możliwości obejrzenia Grand Prix na PGE Narodowym lub też dokonania zwrotu, gdyby zaistniała taka konieczność.

Aktualna sytuacja związana z pandemią powoduje, że analizujemy wszelkie warianty organizacyjne i terminowe dotyczące zawodów. Prosimy kibiców o wyrozumiałość i jeszcze chwilę cierpliwości, gdyż zależy nam na wypracowaniu rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla wszystkich – zakończył prezes Sikora.

Przykro nam, że nie wracamy do Warszawy w 2021 roku i wiemy, że tych zawodów będzie brakowało zawodnikom i kibicom. W pełni popieramy decyzję PZM. Ciągła niepewność związana z dystansem społecznym, liczbą kibiców na stadionach i innymi ograniczeniami związanymi z pandemią stanowiły wyzwania dla zorganizowania wydarzenia na taką skalę wraz z wybudowaniem tymczasowego toru na wielofunkcyjnym stadionie. – zakończył Paul Bellamy, wiceprezes Motorsports Events w IMG

Przypomnijmy, iż FIM Speedway Grand Prix w sezonie 2021 rozpocznie się 16 i 17 lipca w Pradze, gdzie odbędą się dwudniowe zawody Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix.