Harpagan Zielona Góra to więcej niż klub. Zawodnicy z tej drużyny Birą udział w wieu wydarzeniach nie tylko speedrowerowych. Harpaganów nie mogło zabraknąć na jubileuszu 20 lecia Piotra Jamroszczyka, który odbył się 11 listopada w Ostrowie Wlkp. Bardzo nam się spodobała relacja z tego wydarzenia zamieszczona w mediach społecznościowych  Harpagana.

Popularny Jamro to prawilny ludzik i nietuzinkowy zawodnik.

W czasie sezonu zamienia się w speedrowerowego tygrysa, a w zimowe wieczora spełnia się jak głowa rodzina i namiętny Zwiftowiec.

Właśnie minęło 20 lat, od kiedy mały Jamro wyskoczył z Latuskowozu na pierwsze zawody.

Wychowanek twardej, ostrowskiej szkoły Pana Andrzeja. Znany wąs Pana Andrzeja niczym u Piłsudskiego nieraz był nerwowo wykręcany po tym co pokazywał na torze młody Piotrek.

Tu warto dodać, że jubileusz obchodził z innym ostrowskim tytanem – Marcinem Kołatą, którego również pozdrawiamy.

I tak jeździł Piotrek sobie w Wirażu, aż speedrowerowy wichry przerzuciły go na rok do ZKS Zielona Góra. Tutaj spędzał długie wieczory w willi prominentnego działacza z Zielonej Góry. Jamro szybko stał się ulubieńcem fanów w Zielonej Górze jednak po wywalczeniu awansu przez ZKS, Piotr przeniósł się do grodu Smoczyka. Tam spędził sześc lat stając się rasowym grajkiem, po czym wrócił do ostrowskich pieleszy na dwa lata. Następnie wywędrował pod Jasną Górę, gdzie był stałym bywalcem stacji Avia. W międzyczasie w 2021 został zawodnikiem naszego Harpagana, co sprawiło że ma u nas dość długiego posta. W roku tym zadebiutował u nas walnie przyczyniając się do zwycięstwa w Lesznie, które finalnie dało nam tytuł mistrzów I ligi grupy zachodniej. W sezonie 2022 w naszych barwach pojawiał się tylko na treningach Omegi Ostrów w swoim rodzinnym mieście, do którego znów powrócił.

Warto dodać, że Piotr był uczestnikiem I corocznego Balu Harpagana pod koniec ubiegłego sezonu. Był grzeczny, ale skusił się na lampkę najdroższego szampana w Zielonej Górze, bo zawsze lubił przepych.

Piotr Jamroszczyk wygrał turniej z okazji Dnia Niepodległości, który odbył się wczoraj w Ostrowie. Jest forma u typa.

Tak więc Panie Jamro, kolejnych 20 lat na torze!