Dwa dni po finałach Monster Energy FIM Speedway Of Nations, „biało-czerwonych” czeka ostatni sprawdzian w tym roku. Rywalami naszych reprezentantów będzie Wielka Brytania.

Na stadionie w Glasgow dojdzie niejako do rewanżu po zawodach SoN. Będzie to też okazja do zaprezentowania się zawodników, którzy w Manchesterze nie wystąpili. W tym sezonie reprezentacja Polski rozegra więc, nie jeden, a dwa mecze towarzyskie.

Znamy już składy w jakich wystąpią obie reprezentacje w tym test-meczu. Większych niespodzianek nie ma.

Obie reprezentacje składają się z zawodników, którzy zostali powołani na tegoroczny finał Speedway of Nations, a menedżerowie dodali  do zestawień po jednym seniorskim zawodniku. Do kadry Rafała Dobruckiego dołączy Tobiasz Musielak, który miał bardzo dobry sezon w Wilkach Krosno.

Na torze w Glasgow dojdzie min. do pojedynku kolegów klubowych ze Sparty Wrocław – z jednej strony Dnaiel Bewley i Tai Woffinden, a z drugiej Maciej Janowski. Podczas wtorkowego test-meczu nie zabraknie rywalizacji uczestników Speedway Grand Prix. Robert Lambert, czy Woffinden sprawdzą formę Bartosza Zmarzlika przed zimową przerwą.

Składy drużyn na test – mecz w Glasgow:

Wielka Brytania:
1. Tai Woffinden
2. Tom Brennan
3. Daniel Bewley
4. Adam Ellis
5. Robert Lambert
6. Jordan Palin

Polska:
1. Domink Kubera
2. Tobiasz Musielak
3. Maciej Janowski
4. Jakub Miśkowiak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Lampart

Mecz Wielka Brytania – Polska odbędzie się we wtorek, 19 października w Glasgow. Bilety
na to wydarzenie będą dostępne na stronie https://glasgowtigers.co.uk/. Zawody rozpoczną się o 19:30 (czasu lokalnego). Transmisja będzie dostępna online, dlatego każdy kibic żużla w Polsce będzie mógł śledzić ten mecz towarzyski w naszym kraju.

Plakat – media społecznościowe reprezentacji Polski na żużlu