Bardzo dobre informacje dla kibiców na Wyspach mają brytyjscy promotorzy.

Jak podaje strona speedwaygp, prezes brytyjskiego żużla Rob Godfrey potwierdził, że rozgrywki ligowe w Wielkiej Brytanii, z udziałem fanów na trybunach, zostaną wznowione 17 maja br.

Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił plan złagodzenia obecnych ograniczeń związanych z koronawirusem, zaczynając od powrotu dzieci do szkół 8 marca.

Planowane zniesienia kolejnych ograniczeń przewidują powrót widzów min. na stadiony żużlowe od poniedziałku 17 maja.

Brytyjscy szefowie żużla początkowo planowali rozpoczęcie sezonu 1 maja. Inaugurację rozgrywek przesunięto jednak o dwa i pół tygodnia. Godfrey stwierdził, iż ma to związek z możliwością powrotu fanów na stadiony podczas żużlowych meczów ligowych w Wielkiej Brytanii. Będzie to powrót ligowego żużla po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem.

Prezes oświadczył: „Jeśli nie będzie kolejnych ograniczeń, sezon rozpoczynamy 17 maja. Oczywiście wszyscy mamy nadzieję, że nie będzie dalszych problemów związanych z koronawirusem, ale rząd będzie nadal badał sytuację związaną z COVIDem. A my musimy nadal robić wszystko, żeby powrócić w tym dniu do ligowego ścigania na Wyspach.”

Godfrey dodał: „To będzie wspaniały moment, kiedy odbędą się pierwsze wyścigi ligowe po tym wszystkim przez co przeszliśmy.
Składamy szczere kondolencje każdemu, kto stracił kogoś z rodziny w wyniku tej pandemii i kierujemy w ich stronę  nasze myśli.
Wiemy, jak ważny jest dla ludzi sport, spotkania z przyjaciółmi i radość z możliwości oglądania sportowej rywalizacji na żywo. Żużel to świetna okazja do spotkań z bliskimi i myślę, że wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, co straciliśmy.
Na stadionach będzie wielu przyjaciół i znajomych, którzy zobaczą się po raz pierwszy od ostatniego meczu w sezonie 2019 r. I to jest coś, czego nie możemy się wszyscy doczekać”.